Hautuupäivän vieraslista?

Nyt sitten veikkauksia sen suhteen, kuka on paikalla, taikka kuka tulee puuttuumaan paikalta 19.9.?

Itse veikkaan, että Archie ja Lilibet pidetään piilossa. Meghan äitineen ja lapsineen on varmaankin kutsuttu ja kenties kaikki saapuvatkin Britteihin, mutta Doria saattaa pysyä Frogmoressa lasten kanssa julkiset seremonia-ajat ja tavata kuninkaallista perhettä vain privaatisti.

Ritolat ottaa Wills ja Kate, Haz ja Meg jäävät vastetahtoisesti hopealle. Kunigatar jää vääjäämättä pronssille.
9156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ulkomaan uutisissa on jo näköjään kirjoitettukin, että Doria ja lapset saattavat saapua. (skynews.com.au)

Kumma kyllä, Prince Henry ja hänen Mrs-puolisonsa miettivät skynewsin mukaan sitä, osallistuvatko Doria ja lapsetkin hautajaisiin.

Minusta asia ja kutsu kuuluisi kylläkin kuningattaren lapsien päätettäväksi ja kutsu tulla sieltä suunnalta, eikä kunigattaren lapsenlapsilta.

Äänestä

Lisbethin arkku on lähdössä kohtapiakkoin Skotlannista Englantiin.

Äänestä

Mitä helvettiä jonkun äiti tekee hautajaisissa. Ei kenenkään muunkaan lapsenlapsen puolison äiti ole hautajaisissa. Nuo markkinoi aina ja kaikkialla itseään jopa hautajaiset käytetään rahabingoon.

Äänestä
  • Tosissasiko olet? Kyllä meidän suvun hautajaisissa ainakin on kaikki elossa olevat ja kynnelle kykenevät sukulaiset paikalla, ellei erikseen pidetä ns. hiljaisia hautajaisia. Ja muut vieraat päälle eli ystävät, tutut ja työtoverit. Luulisi, että sitten kuningattarenkin. Mutta päätös siitä, ketä huolitaan ja kutsutaan mukaan, kuuluu ainakin Suomessa vainajan lähimmille omaisille eli lapsille.

    Äänestä

  • Dorialla ja kuningattarella oli jonkinlainen ystävyys
    Hänet kutsuttiin jouluna viettämään kunigattaren järjestämiä juhlia . Katen vanhemmat eivät saaneet koskaan kutsua

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tosissasiko olet? Kyllä meidän suvun hautajaisissa ainakin on kaikki elossa olevat ja kynnelle kykenevät sukulaiset paikalla, ellei erikseen pidetä ns. hiljaisia hautajaisia. Ja muut vieraat päälle eli ystävät, tutut ja työtoverit. Luulisi, että sitten kuningattarenkin. Mutta päätös siitä, ketä huolitaan ja kutsutaan mukaan, kuuluu ainakin Suomessa vainajan lähimmille omaisille eli lapsille.

    Kuningatar on itse suunnitellut kaiken pilkunpäälle etukäteen
    Nuo on vain olettamuksia että saadaan aiheita ilkeilyyn

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Dorialla ja kuningattarella oli jonkinlainen ystävyys
    Hänet kutsuttiin jouluna viettämään kunigattaren järjestämiä juhlia . Katen vanhemmat eivät saaneet koskaan kutsua

    Heh heh, että ihan ystävyys kaikkea sitä typerys uskoo mitä heidän pr osastonsa kirjoittelee.

    Äänestä

Joku sisäpiiriläinen kertoi haastattelussa, että kuningatar toivoi olevansa Skotlannissa, kun kuolee, joten se toive toteutui. Hän sai nyt sitten viimeiseksi katsella niitä maisemia, joista eniten nautti.

Olen aina luullut juttujen perusteella, että Windsor tai Sandringham olisivat olleet hänen lempipaikkojaan. Muutenkaan kuningatar ei tainnut olla ihan sitä, mitä jukisuusimago oli, vaan hän oli kulisseissa paljon rempseämpi ja rennompi. Jossain kerrottiin kuningattaren kohtaamisesta jonkun turistin kanssa, joka ei tunnistanut kuningatarta kuningattareksi. Eikä kuningatarkaan ilmaissut turistille kuka hän oli, vaikka turisti jopa kysyi häneltä, onko hän ikinä tavannut kuningatarta. 😂 Pokkana vastasi, että ei koskaan.

Äänestä
  • Niin tarina meni niin, että ellu oli kävelyllä windsorin linnan puistossa seuralaisensa kanssa ja amerikkalaiset turistit tulivat kysymään että onko rouva nähnyt koskaan kuningatarta täällä. Ellu oli sanonut ettei hän ole koskaan tähän törmännyt mutta tämä herrasmies kylläkin ja osoitti seuralaistaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt sitten veikkauksia sen suhteen, kuka on paikalla, taikka kuka tulee puuttuumaan paikalta 19.9.?

Itse veikkaan, että Archie ja Lilibet pidetään piilossa. Meghan äitineen ja lapsineen on varmaankin kutsuttu ja kenties kaikki saapuvatkin Britteihin, mutta Doria saattaa pysyä Frogmoressa lasten kanssa julkiset seremonia-ajat ja tavata kuninkaallista perhettä vain privaatisti.

Ritolat ottaa Wills ja Kate, Haz ja Meg jäävät vastetahtoisesti hopealle. Kunigatar jää vääjäämättä pronssille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu