Today:n sivuilta löytyy yhteystiedoista y-tunnus, joka johtaa sellaiseen yritykseen kuin MKK-Yhtiöt Oy. Pikaisella netin selauksella selviää, että ihan kaikkia maksuja ei ole aina maksettu. Lisäksi yhtiö ei ole ALV rekisterissä eikä myöskään ennakkoverorekisterissä.
Eli jos käyn ostamassa tuolta jotain niin miten on alvin kanssa, joudun sen kuitenkin maksamaan. Eli jääkö se vain yrittäjien lompakkoon?
Today muotiliike
6
2466
Vastaukset
- Anonyymi
Kun säilytät kuitin voit todistaa ja et joudu vankilaan.
- Anonyymi
Tää on myös protesti listalla niin kuin monta muutakin loimaalaista
- Anonyymi
Tämä yrittäjähän on tunnettu siitä, että jättää maksut rästiin. Paikkakunnalla ei taida olla sellaisia yrittäjiä, jotka hänelle suostuvat mitään laskulla tekemään kun ei tule omiaan saamaan ikinä pois. Harmi että touhu on tälläistä ja samaan aikaan ollaan kovaan ääneen puhumassa yrittäjien puolesta ja osallistutaan kaikkeen mahdolliseen edustushommaan.
- Anonyymi
No ei täää oo ainoo tälläinen yrittäjä. Kato protestit loimaa sieltä niitä löytyy
- Anonyymi
Tää Todayn yrittäjmiesä on opettamassa myös Forssan aikuiskoulutuskeskuksessa.
Luulisi, että on seteleitä maksaa maksuja...- Anonyymi
Ei kai vaan yrittäjäkursseja tai liiketoimintaa opeta...?😉
Se on kumman vaikeaa toisille ihan suht terveillekin maksaa laskuja ajallaan. Tottakai joskus tulee tilanteita mitkä hyvin äkillisiä ja yllättäviä, mutta näitä on pienehkö osa. Naapurikunnassakin eräs nimi protestoitu, eikä olis ikimaailmassa voinut kuvitellakaan. Jotkut menee vaan niin, että "jos mä töpeksin, niin mä pyydän sitten vaan apua, eikä siinä sen kummempaa"!
Ite ollut aina erittäin pienituloinen ja jo pitkän aikaa erittäin moniongelmainen. Pari kertaa tullut muuta rahaa mut ei niin paljoo millä olis isompaa merkitystä. Itsellä ei ole ollut
yhtään maksuhäiriömerkintää. Sitä voi jokainen miettiä mikä osa on sattumalla omien ominaisuuksien suhteen ja mikä osa elämänkokemuksella ja omalla asenteella.
lajijasuris
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815