Onhan sijanti aivan OK. Lidl ei yleensä tule alle 20 000 ihmisen paikkakunnalle
mutta aura palvelee lähiseutua myöskin joten tuo luku varmasti täyttyy.
Suurin vastustus on Kepussa jota korkkiruuviksi sanotaan sen saatanallisen
kierouden takia. Monta yritystä olisi tullut mutta joku väänsi jarrukahvaa -
esimerkkitapaus oli aikoinaan munapakkaamo. Kepun takia olemme väärässä
soto-alueessa " kepun-maakunta" ideologian takia.
LIDL tulee varmasti Auraan
6
351
Vastaukset
- Anonyymi
Se on aika varma asia, että tuleminen ei ole Lidlistä kiinni. Joku Aurassa sitä jarruttaa.
- Anonyymi
Lidl olisi jo ollut kauan aikaa Aurassa, mutta ELY torppasi sen määräämällä Auranportin alueen tonteille, mihin Lidl olisi rakentanut, max 200 neliön liiketilan.
- Anonyymi
Tuo Auranportti on aika surullisen näköinen alue. Vuosia olen ihmetellyt, miten siinä jaksaa joku rautakauppa kitkutella. Alue on maantieteellisesti hyvällä paikalla ohikulkuliikenteen varressa. Mutta miten on Auran kunta ryssinyt omat asiansa, että sinne ei saada parempaa liikekeskittymää ja vetonaulaa. Yksi selitys on, että kepu pettää aina, niin kuin nytkin maan hallituksessa.
- Anonyymi
Muistutus inflaation vaaroista: https://www.youtube.com/shorts/MHNhMtQdkpM
- Anonyymi
Puolet auralaisista on rumia, hulluja juoppoja. Noiden vanhemmatkin olivat.
- Anonyymi
Se puoli on joo tullut heikinsuolta tänne auraan. Harmi kun lestat vyöryy tänne harrastamaan sitä insestiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859