Välillä minusta tuntuu, että minut on täällä tunnistettu, hän ei vain halua tuoda sitä julki.
Nolottaa ja oikeastaan pelottaa nähdä häntä, kun en tiedä mitä hän ajattelee tästä kaikesta. Tämä tunne on siitä paha, kun se voi aiheuttaa tietoista välttelemistä, kun nolottaa tämä kaikki niin paljon, että ei uskalla enää edes nähdä.
Vaikka toisaalta, mitä hävettävää minulla olisi, kun en ole mitään pahaa kuitenkaan puhunut, vain hyviä asioita.
Ja itsehän minä halusin tulla tunnistetuksi, jotta tämä etenisi johonkin. Mutta kun mitään ei siitä huolimatta tapahdu.
Pelottavaa.
Vähän kyllä nolottaa
8
104
Vastaukset
- Anonyymi
Tunnistatte toisenne? Mitä hävettävää silloin on? Olette molemmat samalla asialla.
- Anonyymi
Minusta tuntuu, että hän tunnistaa minut täällä, minä en häntä.
Mutta se tästä noloa tekee, kun hän ei halua selvästi tulla tunnistetuksi. En tiedä miksi, missä on vika... Minussako?
Minä olen tällainen yliajattelia ja stressaaja.
- Anonyymi
Mitäpä tuosta. Kuolinvuoteella ihmiset kuulemma katuvat sitä, etteivät uskaltaneet elää ja tehdä asioita. Tietysti jos sun moraali sotii jollain tapaa tekoja vastaan niin ehkä se häpeä estää toisaalta tekemästä mitään suurempia juttuja, joita sitten tosissaan katuisi.
- Anonyymi
No en tiedä onko tämä palstalle kirjoittelu sen kummemmin elämistä ja tekemistä....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No en tiedä onko tämä palstalle kirjoittelu sen kummemmin elämistä ja tekemistä....
Ei, tämä on pelkkää yksinäisyyttä.
Minulla on välillä samoja ajatuksia... Mutta kuten aikaisemmin joku totesi, kuolin vuoteella harmittaa vain ne asiat, joita ei tullut tehtyä.
- Anonyymi
https://www.is.fi/viihde/art-2000009065638.html
Ilman touretteakin https://youtu.be/iw3KXd2RmgE - Anonyymi
Mitä sillä on väliä vaikka tietäisi. Onhan se itsekin silloin täällä eli yhtä noloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.224428Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma963061Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992876Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522522- 651180
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651046Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie21826- 47807
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA41740Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril107739