Miksi ihmeessä sitä elämässä tapaa ihmisen, joka tuntuu heti omalta, mutta ei ole eikä tule omaksi vaikka kuinka sitä haluaisi. Elämä tai karma lyö joskus avokkaalla kasvoille lujaa.
Olen surullinen
20
677
Vastaukset
- Anonyymi
Hei sinä,joka just halusit lopettaa kaiken. Sun ois tarvinnut sanoa yks lause. Olisin ollut sun.
- Anonyymi
En ole hän. En ole koskaan saanut edes mitään mahdollisuutta.
- Anonyymi
Minä rakastan sinua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä rakastan sinua?
Juuri sen olisin halunnut kuulla.
- Anonyymi
Millä sanoilla lopetin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä sanoilla lopetin?
Olen pahoillani.
- Anonyymi
Se taitaa olla elämää vaan. Ei se mene ikinä niin, kun on ajatellut. Etenkään sillon, kun ajatukset ei oo osannu jotain osiota ottaa edes huomioon. Ei voi tiedostaa tiedostamatonta. Siinä se vastaus tuli.
- Anonyymi
Se että joku tuntuu itselle sopivalta ei tarkoita sitä että olisi yhteen sopiva. Yhteensopivuus selviää vain ajan kanssa ja tutustumalla.
- Anonyymi
Kyllä tässä on jo tutustuttu ajan kanssa. Vuosia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tässä on jo tutustuttu ajan kanssa. Vuosia.
Kyllä nyt ollaan tutustuttu, tuttu.
Eräs orava meni baariin, istahti baarijakkaralle. Ainuana asiakkaana baarimikko saapui kohdalle, mitä saisi olla, yksi viskipaukku. Baarimikko tarjoili paukun, orava maksoi sadan euron setelillä, niin tiskin takana ajateltiin, ei tuollainen mitään rahasta tajua, orava sai palautuksena kaksikymmentä. Orava naukkaili hartaasti viskiä, kun baarimikko kysäisi, teikäläisiä ei oikein ole näkynt, mihin orava, hei mr.baarimikko, ei ole kumma, ei mitään hätää näillä hinnoilla.
https://m.youtube.com/watch?v=rcEkL6OJoEA - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tässä on jo tutustuttu ajan kanssa. Vuosia.
Osaatko sanoa kuinka monta vuotta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osaatko sanoa kuinka monta vuotta?
Viisi
- Anonyymi
Suvun kirous
- Anonyymi
tässä itkiessä meinaa jo alkaa hymyilyttämään, kun silmiin osuu näin omituisen monta surullisuuteen viittavaa viestiä. Taitaa tämä vuodenaika vaikuttaa ja olen nyt retriittini aikana miettinyt muita syyskuitani ja sitä, että missä olen tuolloin ollut sekä sitä millainen mielialani on kulloinkin ollut.
Mietin, onko omalla sijainnilla ollut vaikutusta omaan mielialaan.
Olen todellakin työstänyt ajatuksen tasolla tätä, mitä juuri nyt tunnen. - Anonyymi
Se on diapamin paikka
- Anonyymi
Milloin näätte seuraavan kerran? Vai onko sekin sattumaa. Vai voitko vaikuttaa siihen?
- Anonyymi
Sattumaa -sivusta
- Anonyymi
Olen surullinen, koska menetän kohta ystävän sen jälkeen olen entistä enemmän yksin.
- Anonyymi
Kannattaa miettiä ehkä sitä mitä teidän välillä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta sekä mistä syystä.
Kyllä niitä "omia" on joillakin useampia ja jos jompikumpi viettää aikaa mieluummin muiden "omien" kanssa kuin sen yhden niin siitä on hankala rakentaa mitään.
Itse olen kokenut että juuri noista "heti omalta" tuntuvista naisista tulee vain kavereita/jonkin sortin ystäviä.
Heillä ei syty panotunteet ja satuttaa/huijaa vain itseään jos kuvittelee että siitä syntyisi jotain.- Anonyymi
Miehen pitää olla "vieras" ja "Jännä" että syntyy ne panotunteet, muuten mies on vain kiva veljellinen kaveri jota voi pyörittää elämässä miten huvittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4627530SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924694Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184286Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su804102Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830