Miksi näin tapahtuisi?
hallinnollamme ja politiikalla osaa asiaan?
Tulisivatko he tappamaan siviilejä vai vaihtamaan hallintoa?
Mitä sitten siviilit on mieltä kun ei edes äänestystä tullut mistään NATO jäsenyydestä ja sen avulla ja pakotteilla oikein härnätään Venäjää ja kurjistetaan oman kansan oloja entisestään.
Mahtaa siinä olla taistelutahto korkealla ja suuri kiinostus mennä tykinruuaksi puolustaakseen mitä?
Niin, mitä siinä oikein lopulta puolustetaan jos hallinto aiheuttaa konfliktin ja asettaa kansalaiset vaaraan ja tykinruuaksi.
Eli kansa on vähän kuin ihmiskilpenä siinä kun hallitukset sättivät toisiaan eivätkä ota itse vastuuta.
Voisivat neuvotella ehkä, olla siinä puolueettomana ja neutraalina ja käyttää sitä diplomatiaa, mutta ei.
Propagandaa ja Venäjä vihaa lietsotaan ja pakotteita omalle kansalle ja kaikennäköistä laittomuutta.
Suomen kannattaisi olla vähän niinkuin rauhanturvaajana ja tutkija asemassa siinä ukrainan konfliktissa.
Eli ei mennä sinne poseeraamaan propagandasanomia varten ja itkustelemaan vaan tutkimaan asiat.
Sinne mennään ja todetaan että kyllähän täällä on niitä bio labroja ja nähdään todisteet ja joukkohaudatkin tutkitaan että olleet siellä kuolleena jo ennen venäjän joukkojen paikalle tuloa.
Siinä voisi olla sellaisessa molempien osapuolten kunnioittamassa tarkkailuasemassa ja voidaan todeta, että kyllä niillä Venäläisillä on ruokaa tarpeeksi, ettei kulkukoiria siellä grillaile ja ovat sen verran normaaleita ihmisiä etteivät siellä vauvoja sentään raiskaile.
Miettikää nyt oikeasti niitä typeriä uutisointeja joissa vaikka joku 16v teini on joukkoraiskattu tai muuta vastaavaa.
Maassa on sota, mitä se teini siellä sotatantereella oikein tekee, miksi se edes menisi sinne vihollisen leiriin?
eikö nuo lapset ja naiset lähteneet tai käsketty lähteä evakkoon?
Jätettiinkö ne sinne?
Onko ne niin tyhmiä, että jos ne tietää että vihollisen koiran syöjä, päiväkotien ja lastensairaaloiden tuhoaja raiskarijoukot on tulleet, että ne menee sinne niiden luo?
Ihan oikeasti nyt, jos joku uskoo sellaista kökköä, niin taitaa olla vähän järki kateissa.
Ajatellaanpa tilannetta jossa Venäjä hyökkää Suomeen
Anonyymi-ap
0
149
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2633281Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell201819Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241485- 811324
- 1371028
- 81974
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61778Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86726Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.60658Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗50616