Halli kun vaihtaa todennäköisesti omistajaa mietin että eihän se halli ole enää peura ?
Peuratalon ex halki
24
1075
Vastaukset
- Anonyymi
Siis peuratalon ex halli 👍
- Anonyymi
Nyt sen nimi ollutkin jo pari vuotta Solifer Caravelle
- Anonyymi
Tunturi Solifer
- Anonyymi
Mulla oli aikoinaan Solifer Export 3 vaihteinen. Oli varma toiminen ja kulki aika reippaasti.
- Anonyymi
Siis toimii varastona.
- Anonyymi
Kauppaan sisältyy hallissa säilytettävät autot.
- Anonyymi
kiva säilyke paikka joittenkin leluille, harvojen ja valikoitujen kuitenkin ei sinne oteta kuin vierestä
- Anonyymi
Meikän auto kestää olla sateessa. Ei penkit kastu ulkopuolelta. Mikä kulkupeli on semmoinen mikä pitää pitää katon alla? Entä jos sade yllättää tien päällä? Ai niin täytyy olla avoauto!?!
- Anonyymi
17.14... se sinun auto on läpi ruosteessa
- Anonyymi
Kuka tässä Alkosta puhu!!!!!
- Anonyymi
Konjakkia!!!!
- Anonyymi
Kivipuistossa on usein matkailuautoja pushkaparkissa. Siinä on nuotiopaikkakin ja puuceen.
- Anonyymi
Mikä ihmeen kaivopuisto se on...en ymmärrä
- Anonyymi
Sieltä saa kaivosta vettä pontikkaan.
- Anonyymi
No nyt! Tsempit ostajalle! Joku ei jäänyt marisijan paikalle vaan otti tilaisuuden.
- Anonyymi
Näin on käynyt ennenkin,. Pilipalifirmat rakennuttavat kaupungin piikkiin itselleen toimitilat vimosen päälle varman pisneksen varaan. Luvataan työpaikkoja ynnä muuta..... Sitten harrastellaan ja puuhastellaan, loisitaan pitäjässä, imetään kaikki mitä irti saadaan ja lopulta kipataan firma konkurssiin.... Sitten ihmetellään, että jäipäs helvetin kallis halli tyhjilleen homehtumaan. Lopulta vanha pyhäjärvinen pitkän linjan yritys ostaa hallin pois kuljeksimasta.
- Anonyymi
Kukahan "talousnero" tämänkin sai aikaiseksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukahan "talousnero" tämänkin sai aikaiseksi?
Peuratalon hallituksessa oli Raija Leppäharju.
Kaupat tehtiin Rinnevaaran aikana.
- Anonyymi
Ei ole Peura enää. Hienoa että saadaan halli käyttöön. Ei muutakuin uusia hallia äkkiä tänne!
- Anonyymi
kukas mikäs sen osti ilmianto nyt heti tähän
- Anonyymi
Maski päähän persut!!
- Anonyymi
Hallihan on ollut tammikuusta asti vuokralla, kehittämispäällikkö kertoi joulukuussa kahden vuokralaisen olevan kiinnostunut.
Tuloja ei tullene autojen säilytyksellä.- Anonyymi
kenellä ja mitä siellä tehdään. kerro loputkin eläkä vain vihjaile.
- Anonyymi
mihnä minä nyt vien sitten,saa kyllä kaupunki järjestää yhtähyvän halvan säilyttely paikan asuntoautoin en haluu ulos jättää sateiden armoile uutaa kallista vehjettä ihan yhtäkkiä puskista tuli tämmönen
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328364Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4797612SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2215692Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964752Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1094486Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1564447Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254365Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr134202Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840