Mihin on AK hävinnyt kun ei ole pariin vuoteen näkynyt? Sitä ennen pollotti koko ajan lehessä jos mistä tyhjänpäiväisestä jutusta.
Oon naureskellut että komeesti mies kusetti eka kaupungilta puoli-ilmaiseksi vanhan päiväkodin ja pari kesää huijas asiakkailta ylihintaisella kaljalla rahat pois ja sitten lipas myydä mökin mustilaiselle. Komeesti meni romaanikin vipuun. Oliko ylläri että ei saanutkaan baaria pihalla pitää, sattu vaan sopivaan aikaan myynti.
Eipä ole enää näkynyt leveilemässä ison Mersun ratissa, liekköhän vouti hakenut poikkeen.😂
Missä huijari?
Anonyymi-ap
5
1345
Vastaukset
- Anonyymi
Kaihertaako kommaria kun jollain onnistuu bisnekset? 😂
- Anonyymi
Onhan tuota näkyny ja järkimies ei mersulla aja vaa paremmalla.
- Anonyymi
Hahah. Vanhalla kasari Ooppelilla työnti menemään. Mersusta Ooppeliin on kyllä edistystä ainakin omasta mielestä. Kaks kertaa mese, ekan ja vikan.
- Anonyymi
Hyvä mies ja reilu on AK
- Anonyymi
Jos sinäkin tekisit muuta kun katsoisit metsoloita kalsareissa niin sullakin voisi olla mersu. Hauskaa että osaat kuitenkin kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1033576Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta133413Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1142423Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532412Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten772381Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1472161Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom52050HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361957Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin571902Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt411893