Taas kuului vangkin huuto. Hurja poika huusi kilpaa syystuulen kanssa. Ei pidätellyt huutoa kalterit, ei teräsovi eikä muurit. Heräsi kysymys: miksi huusi vangki? Sen tietää vain vangki itse ja syystuuli.
Vangkin huuto syysyössä
7
322
Vastaukset
- Anonyymi
Vangin iltahuuto, on suomen suosituin biisi. Toisena tulee Vangin toive, kun toivoo uutta tummelipurkkia.
- Anonyymi
Tätä biisi kö tarkoitat, en löytänyt juutuupista mutta sanat meni jotenkin näin:
Ah rakkaani Tummeli, Pari sormea kun kastan ja sivelen alas niin olen valmis saamaan suonikastaaaaa. Vankila paraspaikka, pientä suurta kaikki työntyy sisään, on ihanaa kun saa rakastaa suonikasta ! Loppuja en muista - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tätä biisi kö tarkoitat, en löytänyt juutuupista mutta sanat meni jotenkin näin:
Ah rakkaani Tummeli, Pari sormea kun kastan ja sivelen alas niin olen valmis saamaan suonikastaaaaa. Vankila paraspaikka, pientä suurta kaikki työntyy sisään, on ihanaa kun saa rakastaa suonikasta ! Loppuja en muistaRuuna on panokone
- Anonyymi
Onko suomessa vankilaa jossa olis piiskausparvekkeet. Ai kun kunnon piiska pläjähtää kannukoille niin kyllä lähtee mä...i.
Toissakesänä käytiin täällä, oli sitten mahtava kone.
Ei tullut sitten istuttua pariin viikkoon.
https://www.konevitsary.fi/ - Anonyymi
Suomessa vankilat alkaa olla jo luksusta ja hotellitason paikkoja ylellisyyksineen
https://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/a/34258c12-8f9b-47d6-8eb2-4c7c6288c331- Anonyymi
Huomasin, että ovisilmä oli asennettu väärin päin, huoneeseen näkee sisään, mutta huoneesta ei nää käyttävään. Hovimestarin kutsunappi oli oven vieressä. Patja oli ohut. Tv Finlux, heh heh, ei siis cromecastia ei siis pornoo. Heti https://www.hameensanomat.fi/uutiset/poliisi-tutkii-riihimaen-vankilakapinaa-39827/
Kohta paljut lentää
- Anonyymi
Vangki huutaa tuskissaan kun lukee tämän. Vangkin olot huononevat. Maine on mennyt jos sellaista olikaan vangkilla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1197043Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1164811L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa624064TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143404Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6932134Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2431520- 661388
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581378Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531326Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121002