Onko tulossa taloyhtiön hallituksen kokousta jossa päätettäisiin mitata asuntojen kosteusvauriot esim suihkutiloissa.
Vastaukset 15
- Anonyymi
Moniko talleista on taloyhtiön vai onko myyty osakkaille.Kuinka usein talleja vapautuu taloyhtiön osakkaille vuokrattavaksi.
- Anonyymi
Eikös osa talleista ole vuokrattuna ulkopuolisille .
- Anonyymi
Yhtiöön suunnitellaan myös sähköautojen latauspisteitä.Nythän jo talleissa sähkö kuuluu vastikkeeseen .Onko tulossa joka talliin omat mittarit jotta kaikki osakkaat eivät joudu maksamaan esim kalliista sähköauton latauksesta.
- Anonyymi
Selvitän vielä tallien kohdalta ,että onko jotkut tallit myyty jo aikoinaan osalle yhtiön osakkaista.
- Anonyymi
Eikös osan talleista omista jotkut osakkaista vai kuuluuko kaikki tallit yhtiölle.
- Anonyymi
Eikös aika moni omista talleja ja sitten vuokraavat eteenpäin.Sähköhän talleissa kuuluu vuokraan.
- Anonyymi00014UUSI
Täällä taas trolli "keskustelee" yksin.
- Anonyymi
Tuskin tuossa yhtiössä mennään siihen .
- Anonyymi
Tallit taitaa olla vuokralla sisäpiiriläisille.
- Anonyymi00013UUSI
Kaikille osakkaille tarjolla. Menepä trolli pois.
- Anonyymi
Laitoin tallikyselyn yhtiölle .En ole saanut vastausta .Pitää seuraavassa yhtiökokouksessa selvittää mikä tallien tilanne on.
- Anonyymi00012UUSI
Trollausta. Et ole mitään kyselyä laittanut. Huhuilee vaan tyhjiä.
- Anonyymi00010
Asuntoja myynnissä. Purkukuntoiseen yhtiöön vielä maalämpö. Kyllä taloyhtiön asiat ovat sekaisin.
- Anonyymi00011UUSI
Trolli se vaan jatkaa.
- Anonyymi00015UUSI
Jaha, sama trolli jatkaa.
Jos jotakuta kiinnostaa oikeasti niin tietoa on saatavilla kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3701478Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan801015Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.88913Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49738- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38702- 53668
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10598- 35594
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 45557
- 47537
- 32531
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33528Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 80470
- 48469