Juorukello

Anonyymi-ap

Juorukello on kävelevä ihmisperse, mutta ei itse tajua sitä. Ilmankos on "draamaa".

10

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun vielä liioittelee ja muuntelee jutuistaan rasvaisempia ja mehevämpiä, aiheuttamastaan vahingosta välittämättä. Jos ajattelen paholaista, ajattelen häntä.

      • Anonyymi

        Halveksin ihmisiä, jotka ovat tuolla tavalla vinoja. Ainoana, ennalta-arvattavana mentaliteettina asiassa kun asiassa OMA ETU. Miten sellaiseen käärmeeseen voi kukaan luottaa missään asiassa?

        Ihailevatko he nyt itänaapurin tšekistejä, joille on samoin valehtelu ja vihollisten lavastaminen sallittu jokapäiväinen weapon of choice?


    • Anonyymi

      Juoruilevaa ja uteliasta pa_kaa on välteltävä viimeiseen saakka. On satavarmaa, että hän juoruaa myös sinusta. Täyttä jätettä!

    • Anonyymi

      Eräässä tapauksessa syyllisiä siihen että tuntemattomat olivat alkaneet käyttäytyä ouvosti ja puhua pahaa eräästä henkilöstä oli johtunut siitä että hänen naapurustossa olivat 2 Juorukelloa sairastuneet niin etteivät voineet enää nauttia samoista tietyistä asioista kuin hän! Hän ei tiennyt ainakaan vuoteen heidän sairastumisistaan. Ne oli ollu ne 2 Juorukelloa syyllisiä. Toinen heistä ei enää voinut nauttia alkoholia melkein ollenkaan, niin johtui siitä että oli alkanut törkeä erään henkilön juopoksi haukkuminen ja sairas kaikenmoinen mitätöiminen. Oli eräs kolmaskin Juorukello joka oli keksinyt hänestä kaikenlaista levittää. Heillä myös ollut hallussaan rumia valokuvia joita oli salaa otettu hönestä.

    • Anonyymi

      Totta totta totta

    • Anonyymi

      Juoruilijat eivät välttämättä ole narsisteja, heiltä puuttuu vain oma elämä, siksi muiden elämä kiinnostaa. Ja onhan se kai mukavaa lisätä vielä vähän omiaankin mausteeksi, että tulisi mahdollisimman hyvä juoru ( juoruajan mielestä siis ).
      Yhden tunnen, ei ole narsisti, mutta muuten kyllä vähän epämääräinen, ehkä jotain mielenterveysongelmaa mukana.
      Ei sellaisia ihmisiä jaksa.

    • Anonyymi

      Kuvailisitko epäkypsän oloiseksi? Tuleeko siis esim. ala-aste mieleen?

      • Anonyymi

        Ei tule ala-aste mieleen.
        Lasten ja nuorten juoruilu on vähän erilaista kuin aikuisten, aiheet saattavat olla erilaisia.
        On tosin aikuisia, jotka voivat olla aika lapsellisia myös juoruillessaan.

        Kypsä/epäkypsä.
        Ei se ikää katso, onko ihminen kypsä vai ei. Juoruilijat ylipäänsä eivät ole kovinkaan kypsiä, koska viitsivät alentua moiseen käytökseen.
        Omassa elämässä on jokin mennyt pieleen, jos tarvitsee puida muiden elämää ja sekaantua lähes kaikkeen.


    • Anonyymi

      Jotenkin tuntuu siltä, että noihin juoruihin uskovat ja niihin osallistuvat ovat kaikki samanlaisia myrkyllisiä ihmisiä vahvoilla narsu piirteillä vaikkei heissä kaikkissa olisi varsinaista narsismin persoonan häiriötä niin kyvyttömiä ovat näkemään omia vikojaan. Viat löydetään aina muista ja toisten elämästä tehdään viihdettä vaikka olisi tosi vakavasta asiasta kyse. Ei ole sitä tunneälyä sen vertaa, että voisi miettiä miltä se tuntuu jos jotakin ikävää sattuu ja on parempi olla hiljaa jos ei tiedä mitä sanoa. En voi katsoa samoin silmin montaakaan ihmistä sen jälkeen kun olen kuullut miten he puhuvat muista ja miten kaksinaamaisia osaavat olla. Se kertoo jotakin siitä millainen se heidän oma sisäinen maalmansa on. Meneppä antamaan sellaisen ihmisen maistaa omia lääkkeitään niin eivät millään ymmärrä, että samat säännöt kuuluu kaikille. Heillä on jokin ihmeellinen yksinoikeus moiseen käytökseen, mutta jos heille tehdään sama niin se onkin yhtäkkiä järkyttävää ja heti ollaan kostamassa. Ei semmoisille mene millään jakeluun, että vika voisi olla joskus heissäkin. Semmoiseen pöytään ei kannata jäädä missä mässäillään ja juoruillaan toisten asioista, puhutaan ilkeästi muista jatkuvasti ym. Ihan varmasti olet seuraava heti kun selkäsi käännät tai et tee niinkuin hän/he haluaa.

    • Anonyymi

      Eniten hämmästyttää, kuinka paljon onkaan olemassa ihmisiä, jotka uskovat vaikka mitä.
      Joku järki olisi hyvä olla olemassa, ettei usko ihan kaikkea mitä kuulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5007
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      63
      1890
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      111
      1799
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1660
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1584
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      222
      907
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      823
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      793
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe