Juorukello on kävelevä ihmisperse, mutta ei itse tajua sitä. Ilmankos on "draamaa".
Juorukello
10
375
Vastaukset
- Anonyymi
Kun vielä liioittelee ja muuntelee jutuistaan rasvaisempia ja mehevämpiä, aiheuttamastaan vahingosta välittämättä. Jos ajattelen paholaista, ajattelen häntä.
- Anonyymi
Halveksin ihmisiä, jotka ovat tuolla tavalla vinoja. Ainoana, ennalta-arvattavana mentaliteettina asiassa kun asiassa OMA ETU. Miten sellaiseen käärmeeseen voi kukaan luottaa missään asiassa?
Ihailevatko he nyt itänaapurin tšekistejä, joille on samoin valehtelu ja vihollisten lavastaminen sallittu jokapäiväinen weapon of choice?
- Anonyymi
Juoruilevaa ja uteliasta pa_kaa on välteltävä viimeiseen saakka. On satavarmaa, että hän juoruaa myös sinusta. Täyttä jätettä!
- Anonyymi
Eräässä tapauksessa syyllisiä siihen että tuntemattomat olivat alkaneet käyttäytyä ouvosti ja puhua pahaa eräästä henkilöstä oli johtunut siitä että hänen naapurustossa olivat 2 Juorukelloa sairastuneet niin etteivät voineet enää nauttia samoista tietyistä asioista kuin hän! Hän ei tiennyt ainakaan vuoteen heidän sairastumisistaan. Ne oli ollu ne 2 Juorukelloa syyllisiä. Toinen heistä ei enää voinut nauttia alkoholia melkein ollenkaan, niin johtui siitä että oli alkanut törkeä erään henkilön juopoksi haukkuminen ja sairas kaikenmoinen mitätöiminen. Oli eräs kolmaskin Juorukello joka oli keksinyt hänestä kaikenlaista levittää. Heillä myös ollut hallussaan rumia valokuvia joita oli salaa otettu hönestä.
- Anonyymi
Totta totta totta
- Anonyymi
Juoruilijat eivät välttämättä ole narsisteja, heiltä puuttuu vain oma elämä, siksi muiden elämä kiinnostaa. Ja onhan se kai mukavaa lisätä vielä vähän omiaankin mausteeksi, että tulisi mahdollisimman hyvä juoru ( juoruajan mielestä siis ).
Yhden tunnen, ei ole narsisti, mutta muuten kyllä vähän epämääräinen, ehkä jotain mielenterveysongelmaa mukana.
Ei sellaisia ihmisiä jaksa. - Anonyymi
Kuvailisitko epäkypsän oloiseksi? Tuleeko siis esim. ala-aste mieleen?
- Anonyymi
Ei tule ala-aste mieleen.
Lasten ja nuorten juoruilu on vähän erilaista kuin aikuisten, aiheet saattavat olla erilaisia.
On tosin aikuisia, jotka voivat olla aika lapsellisia myös juoruillessaan.
Kypsä/epäkypsä.
Ei se ikää katso, onko ihminen kypsä vai ei. Juoruilijat ylipäänsä eivät ole kovinkaan kypsiä, koska viitsivät alentua moiseen käytökseen.
Omassa elämässä on jokin mennyt pieleen, jos tarvitsee puida muiden elämää ja sekaantua lähes kaikkeen.
- Anonyymi
Jotenkin tuntuu siltä, että noihin juoruihin uskovat ja niihin osallistuvat ovat kaikki samanlaisia myrkyllisiä ihmisiä vahvoilla narsu piirteillä vaikkei heissä kaikkissa olisi varsinaista narsismin persoonan häiriötä niin kyvyttömiä ovat näkemään omia vikojaan. Viat löydetään aina muista ja toisten elämästä tehdään viihdettä vaikka olisi tosi vakavasta asiasta kyse. Ei ole sitä tunneälyä sen vertaa, että voisi miettiä miltä se tuntuu jos jotakin ikävää sattuu ja on parempi olla hiljaa jos ei tiedä mitä sanoa. En voi katsoa samoin silmin montaakaan ihmistä sen jälkeen kun olen kuullut miten he puhuvat muista ja miten kaksinaamaisia osaavat olla. Se kertoo jotakin siitä millainen se heidän oma sisäinen maalmansa on. Meneppä antamaan sellaisen ihmisen maistaa omia lääkkeitään niin eivät millään ymmärrä, että samat säännöt kuuluu kaikille. Heillä on jokin ihmeellinen yksinoikeus moiseen käytökseen, mutta jos heille tehdään sama niin se onkin yhtäkkiä järkyttävää ja heti ollaan kostamassa. Ei semmoisille mene millään jakeluun, että vika voisi olla joskus heissäkin. Semmoiseen pöytään ei kannata jäädä missä mässäillään ja juoruillaan toisten asioista, puhutaan ilkeästi muista jatkuvasti ym. Ihan varmasti olet seuraava heti kun selkäsi käännät tai et tee niinkuin hän/he haluaa.
- Anonyymi
Eniten hämmästyttää, kuinka paljon onkaan olemassa ihmisiä, jotka uskovat vaikka mitä.
Joku järki olisi hyvä olla olemassa, ettei usko ihan kaikkea mitä kuulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1856341Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2133676Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on203277Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a602931Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,942658Tämä on persut
Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven32544IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-322273Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.332023- 751825
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:571796