Tässä hyvä esimerkki!

Anonyymi-ap

https://www.ts.fi/uutiset/5767481

Tuunatkaa vaan mopoanne ja ajakaa ylinopeutta ja rikkokaa tieliikenne lakia, sama lain rikkominen ja välinpitämättömyys sitten jatkukoon kun saatte ajokortin henkilöautolle.
Sitten vaan liikaa matkustajia kyytiin, ilman turvavyötä ja näytätte ajotaitojanne ja ajatte ylinopeutta.
Ei määräykset ja lait ole turhaan keksitty, ei mopojen maksiminopeudet/tehot/kielletty virittäminen ja kaikki muut määräykset ole kiusaksi keksitty.

2

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nää mopojonnet tajuu. Ei ole nääs aivot vielä täysin kehittyneet.

    • Anonyymi

      Kyllä tuo alkaa jo siitä, kun ei saada alle kouluikäisiäkään tottelemaan vanhempien käskyjä. Selvä se että sitten mopoikäisinä ja autoiljoinakaan eivät tottele.
      Kunnon selkäsauna kerran illassa neljävuotiaastaalkaen opettaa olemaan ihmisiksi. Tulee yhtä tervepäisiä ihmisiä kuin 40-luvulla syntyneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      12
      5686
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      83
      5315
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3344
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      89
      3278
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      118
      1064
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      56
      1030
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      962
    8. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      43
      746
    9. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      745
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      699
    Aihe