https://www.ts.fi/uutiset/5767481
Tuunatkaa vaan mopoanne ja ajakaa ylinopeutta ja rikkokaa tieliikenne lakia, sama lain rikkominen ja välinpitämättömyys sitten jatkukoon kun saatte ajokortin henkilöautolle.
Sitten vaan liikaa matkustajia kyytiin, ilman turvavyötä ja näytätte ajotaitojanne ja ajatte ylinopeutta.
Ei määräykset ja lait ole turhaan keksitty, ei mopojen maksiminopeudet/tehot/kielletty virittäminen ja kaikki muut määräykset ole kiusaksi keksitty.
Tässä hyvä esimerkki!
Anonyymi-ap
2
189
Vastaukset
- Anonyymi
Ei nää mopojonnet tajuu. Ei ole nääs aivot vielä täysin kehittyneet.
- Anonyymi
Kyllä tuo alkaa jo siitä, kun ei saada alle kouluikäisiäkään tottelemaan vanhempien käskyjä. Selvä se että sitten mopoikäisinä ja autoiljoinakaan eivät tottele.
Kunnon selkäsauna kerran illassa neljävuotiaastaalkaen opettaa olemaan ihmisiksi. Tulee yhtä tervepäisiä ihmisiä kuin 40-luvulla syntyneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424370
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384109- 643756
- 1143673
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743393- 902962
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364