Iltapäivälehden mukaan Ouluun ja lähiseudulle on verkostoitunut laaja lessufirmojen ryhmittymä. Kärsiikö tästä muu, ns normaali yritystoiminta ja mitä se meille kuluttajille merkitsee?
Lestafirmat Oulussa
Anonyymi-ap
9
837
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kärsi. Kuluttajille merkitsee halvempia hintoja.
- Anonyymi
Siis tuplahinnat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tuplahinnat?
Kyllä pyytää saa, se on hullu joka maksaa.
- Anonyymi
Rakentamisessa on kartellin ainekset. Siihen ei kannata "syntisten" sekaantua. Ruokaupan puolella on muutamia joissa on kaks hinta järjestelmä.
- Anonyymi
Hyvin julmia kauppamiehiä monet lestat ja kieroja. Ei yhtään kiltteyttä ja empatiaa.
- Anonyymi
Totta turiset, onneksi olet tajunnut tämän
- Anonyymi
lakipentikäinen on yks osa lestabanditos yhtymään.
- Anonyymi
Kärsii. Siinä sivussa kärsii ikäihmisetkin. Älä osta lestalta mitään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh791954Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971683- 1481260
- 59698
- 225697
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6656- 56600
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako195563- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472