Iltapäivälehden mukaan Ouluun ja lähiseudulle on verkostoitunut laaja lessufirmojen ryhmittymä. Kärsiikö tästä muu, ns normaali yritystoiminta ja mitä se meille kuluttajille merkitsee?
Lestafirmat Oulussa
Anonyymi-ap
9
757
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kärsi. Kuluttajille merkitsee halvempia hintoja.
- Anonyymi
Siis tuplahinnat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tuplahinnat?
Kyllä pyytää saa, se on hullu joka maksaa.
- Anonyymi
Rakentamisessa on kartellin ainekset. Siihen ei kannata "syntisten" sekaantua. Ruokaupan puolella on muutamia joissa on kaks hinta järjestelmä.
- Anonyymi
Hyvin julmia kauppamiehiä monet lestat ja kieroja. Ei yhtään kiltteyttä ja empatiaa.
- Anonyymi
Totta turiset, onneksi olet tajunnut tämän
- Anonyymi
lakipentikäinen on yks osa lestabanditos yhtymään.
- Anonyymi
Kärsii. Siinä sivussa kärsii ikäihmisetkin. Älä osta lestalta mitään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471