Iltapäivälehden mukaan Ouluun ja lähiseudulle on verkostoitunut laaja lessufirmojen ryhmittymä. Kärsiikö tästä muu, ns normaali yritystoiminta ja mitä se meille kuluttajille merkitsee?
Lestafirmat Oulussa
Anonyymi-ap
9
701
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kärsi. Kuluttajille merkitsee halvempia hintoja.
- Anonyymi
Siis tuplahinnat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tuplahinnat?
Kyllä pyytää saa, se on hullu joka maksaa.
- Anonyymi
Rakentamisessa on kartellin ainekset. Siihen ei kannata "syntisten" sekaantua. Ruokaupan puolella on muutamia joissa on kaks hinta järjestelmä.
- Anonyymi
Hyvin julmia kauppamiehiä monet lestat ja kieroja. Ei yhtään kiltteyttä ja empatiaa.
- Anonyymi
Totta turiset, onneksi olet tajunnut tämän
- Anonyymi
lakipentikäinen on yks osa lestabanditos yhtymään.
- Anonyymi
Kärsii. Siinä sivussa kärsii ikäihmisetkin. Älä osta lestalta mitään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266673MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575763Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944376Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1524199Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.851496- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811297
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084