En tiedä, millä mielellä luet, jos luet.
Joku kirjoitti täällä osuvasti "yliajattelun hirviöstä, joka tappaa halun inhimillisiin tunteisiin". Jotenkin samaistun.. siksikö sinut menetin?
Ehkä et oikeasti edes lue näitä. Miksi lukisit näitä muttet vastaisi viestiin..
Voisinpa vieä jutella kanssasi.. mutta enhän minä ihan niin pöljä o, että soitan miehelle, joka ei ole normielämässä reagoinut olemassa olooni yli kuuteen vuoteen.
Olen pöljä näissä tunteissani sinuun, ne ovat silkkaa mielettömyyttä vailla todellisuuden häivää.
Ymmärtäisitpä, tietäisitpä, että tunteet sinuun ovat harvinaista sorttia mutta ehtymätön luonnonvara.. kaikesta huolimatta.
Tekisin paljon toisin mutta aika mennyt ei koskaan palaa..
Vanhempi mies
10
110
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa soittaa, sitten se on ohi tai uusi alku.
- Anonyymi
Mieti nyt, soittaisin miehelle, josta en ole kuullut yli kuuteen vuoteen..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mieti nyt, soittaisin miehelle, josta en ole kuullut yli kuuteen vuoteen..
Mitä menetettävää sinulla on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä menetettävää sinulla on?
Toivo. Lohtu.
Isoja asioita.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä menetettävää sinulla on?
Mitä menetettävää mulla on? Ehkä paljon tai ei mitään. Ne toivo ja lohtu. Miten voin menettää, kun hän ei ole elämässäni. Sydämessäni hän on, en haluaisi luopua siitä. Se tunne on niin vahva, tiedän, että kuulostan "hörhöltä", mutta saan rakastaa häntä näin. Jos soittaisin hänelle ja hän pitäis mua puolihulluna.. niin. Menettäisin yksipuolisen rakkauden. En tiedä voiko tässä tapauksessa puhua Taisto Tammen sanoin rakkauden rikkaudesta. Mutta onhan se, näin se on vain hyvin surullista, vankilassa oleva lottovoittaja? Vertauskuvallisesti.
Ymmärrän ja tiedostan, että jossain jollakin voi olla joskus rakkautta minuakin varten. Ja jos hän, jota kaipaan, ei tunne samoin, eikä kaipaa minua, olisi pelkästään tervettä antaa olla, mennä ja unohtaa.
Ehkä säilytän kasvoni näin. En tyrkytä enkä kerjää. Rakkaus on enemmän arvoista. Kun sydän on jo valmiiksi rikki, ei kaipaa lisätorjuntaa. Ehkä sydämeni kuluu puhki näin. Kun en tavoita häntä enää mitenkään, en saa vahvistusta kuvitelmilleni.. eikä eikä. En halua kuulla "totuutta", en halua kuullla, ettei hän todella kaipaa. Siksi toivon usein, että tuuli veisi sydämeni, veisi toivon ja yoisi mukanaan uuden lohdun.
Silloin kun on toivoa ja kaipaa, miettii, että voisi vielä halata rakastaan. Tuntea hänet itseään vasten, poskensa omaansa vasten, kätensä ympärillään tiukasti ja lujasti. Niin kuin silloin joskus.
Sillä kukaan ei ole koskaan halannut minua niin kuin hän.
Totuus ja muistot. Muistotkin ovat totta. Eikä minulla muuta menetettävää ole. Niinkö.
Aloittaja
- Anonyymi
Kyllä vain. Sitten on ylihengellisyyttä johon paeta, mutta päättyy uskonnollisuuteen.
- Anonyymi
Okei😀
- Anonyymi
En ole kuullutkaan miehestä yli kuuteen vuoteen, ratkaisin jo tuon arvoituksen, niinhän on tapana. Vai ratkaisinko, minä en tiedä.
Rauhallista iltaköyryä, turvallista.
https://m.youtube.com/watch?v=ZxVMYSF5IFo - Anonyymi
Hyvää yötä.
- Anonyymi
Hyvää yötä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911235Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210672Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356110Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814920Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313406- 1723395
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402223Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001792Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61630Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161544