Tyyneys oman olemassaolon lopullisuudesta saa minut surulliseksi. Mitään mitä teen ei merkitse mitään. Mitään mitä en tee ei merkitse mitään.
Veit sydämestäni ison osan mukanasi enkä osaa olla yksin. En halua. En suostu enkä aio alistua kohtaloon.
Kun luet tätä niin olen jo kuollut.
Veit sydämestäni ison osan mukanasi enkä osaa olla yksin. En halua. En suostu enkä aio alistua kohtaloon.
Kun luet tätä niin olen jo kuollut.
Vastaukset 28
Vanhimmat
https://youtu.be/tH2w6Oxx0kQ
Sinne jonnekin missä ikinä oletkaan tai kuka ikinä tätä lukeekaan.
Älä tee sitä..
Sua tarvitaan täällä
Elämä on elämistä varten. Älä tee sitä.
Jos olet hengissä vielä niin soittele 112
En minä ainakaan aio itseäni tappaa.
Itsemurhassa ihminen uhraa itsensä siksi että kokee epäonnistuneensa elämässä tai kun on pettynyt siihen. Eikö riitä että Jeesus on uhrattu kaiken sen tähden mitä sinulle on tapahtunut ja mitä olet tehnyt? Jumala on ristiinnaulittu iankaikkiseksi uhriksi Jeesuksessa, koko ihmiskunnan synneistä. Tule taivaaseen sitten ajallaan, älä tee mitään pahaa itsellesi. Rakas ihminen olet.
...
Heprealaiskirje 10:14
"Sillä hän on yhdellä ainoalla uhrilla ainiaaksi tehnyt täydellisiksi ne, jotka pyhitetään."
Kun uskoo siihen mitä Jeesus on tehnyt ja kuka hän on, niin saa syntinsä anteeksi ja iankaikkisen elämän. Siis että hänessä Jumala tuli ihmiseksi, kärsi ja kuoli meidän puolestamme ristillä Jumalan vihan kaikesta pahasta mitä me ihmiset olemme tehneet ja teemme, että hänet haudattiin ja kolmantena päivänä hän heräsi kuolleista.
Ne ketkä uskovat, tehdään täydellisiksi Jeesuksen ristin kautta, heidät pyhitetään.
Kaikki EI voi saada syntejään anteeksi muutoinhan raamatunkin oikeudenmukaisuusperiaate jäisi toteutumatta.
Minä ainakin toivon että paha saa palkkansa ja paha tulisi saamaan ansaitsemansa muistaen helvetinportilla kaiken sen mitä on täällä tehnyt. Syyttä kaikkia viattomia kohtaan.
Eivät tietenkään ne saa syntejään anteeksi jotka Jeesusta vastustavat. Iso osa ihmisistä ei rakasta Jeesusta, ja se on ihmiselle häpeäksi. Uhrihan Jeesus on kaikesta synnistä mitä on, siksi kaikkien tulisi uskoa vaikka eivät usko. Kyllähän minuakin raivostuttaa ihmisten pahuus ja itsekkyys. Mutta on aina hyvä muistaa itsekin olleensa vihattava ja inhottava, niin voi olla kärsivällinen toisia kohtaan. Laki saa aikaan vihaa, armo rakkautta.
Kenelle ap viesti on?
Jos on se mun vainoaja, niin sanon että teeppä vaan se, niin päästään yhdestä paholaisesta. Helvetin portit odottaa sinua.
Kuka sua vainoo? Heitä kirjain tähän!
TEE se, niin päästään yhdestä paholaiseta. Täällä on ilmankin liikaa jännitteitä idästä ja tuo stalkkerin itsemurha voisi edes hieman helpottaa meidän kunniallisten henkiläiden elämää. Loppuisi ainakin minun vainoamiseni.
Yllytät itsemurhaan, se on rikos.
Tässä tapauksessa uskon, että taivaanisä ei tuomitsisi minua ottaen huomioon sen kaiken pahan mitä tuo ihmispaholainen on tehnyt lukuisille.
Puhun nyt Suomen laista.
Toivottavasti olet lukemassa vielä. Sinä olet rakas ja merkityksellinen ihminen Jumalalle, ainutlaatuinen. Elämä on joskus vaan niin rankkaa, yritä jaksaa. Kaikella on tarkoitus, vaikka aina ei tunnu siltä.
https://youtu.be/InY6qsSG26M Älä tee sitä!
Toivottavasti et ikinä tee itsellesi mitään tuollaista 😔
Kaunis kirjoitus.
Toivottavasti elää vielä.
Toivottavasti tuo ihmispaholainen on jo poistunut keskuudestamme. Veisin nokkosia haudalle.
Millä kirjaimella alkaa nimi, onko mies vai nainen? Onko keski suomesta.
Ei pääkaupunkiseudulta eli maalaisjuntti kyseessä.
Onko tää sitte jostai savosta, ja mies.
Olet ilkeä ihminen. paholainen itse
Minulla on samanlainen olo. Sillä erotuksella, että minä kyllä osaan olla yksin. Mittani vain on nyt täynnä tätä elämää.
Itsemurha ei ole mikään oikea ratkaisu ongelmiin.
Aina on muita ratkaisuja. Jos ei itse keksi muuta niin pitää hakea ammattiapua.
Niin kauan kun on elämää on toivoa paremmasta.