Sitten ette olleet enään.
Osaatko kertoa mitä tapahtui?
Osaatko kertoa mitä tapahtui?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Meille iski arki kiihkeäksi yltyneeseen palstasuhteeseen. Ja olihan siinä sitä pettämistäkin, hän muhinoi muiden kanssa.
Aika paha olla suhteessa, missä toinen pettää.
Löytyy varmasti sellainen joka ei tee niin.
Voi ainakin toivoa et löytyy.
On joo. Noo mut täytyy itsekin nyt vaan sitten hummailla. Ottaa vain kaipaukset vastaan ja muhinoida sillilien keskellä. Lillua kaikki liemet lävitse. Lämpöisestä välistä kun hyvänä pitävät joku viesti silloin tällöin tänne jossa kertoa tunteista.
*sillien
Petti niinkuin naiset yleensä tekee lopulta. Kukasta kukkaan hyppelyä ja k*llikarusellia.
Noo pitää itsekin vain pomppia sillipurkeilta toisille. Pelata oman edun mukaan ja pedata niin hyvin että on kans silliä. Vaikka useampikin silli avoinna yhtä aikaa. Pitää nauttia elosta. Ei voi muutakaan. Muu ei nyt edes kiinnosta.
Niin työ miehetkin
Pettäjä on aina pettäjä.
Onko se pettämistä jos on sinkku, ja hakee monen naisen seuraa. Eli käytännössä käy useiden naisten luona kylässä, ja ilta teellä. Naiset on sinkkuja . niinkuin mieskin. Jos ajatellaan nyt niin, että joudun kiertämään eri syiden takia ympäri suomen maata. Ja, mulla ois kolmessa lähi kaupugeissa kolme naista, ja kun kävisin siellä kaupungissa olisin aina yön ja sitten matka jatkuis taas. Mielestäni ei, naiset on sinkkuja ja itse myös.
No periaatteessa ja toisaalta taas ei. Vähän riippuu. Moraalisia kysymyksiä ne kumminkin on. Älä mieti. Ajoa vaan. Kunhan et lupaile mitään vakavempaa etkä uskottele mitään sellaista mikä ei ole totta. Sitten jos olet vakavassa niin olet vain yhden kanssa.
Minkälainen nainen suostuisi tolla kohdelluksi noin? Haluaisi tollaisia kokemuksia?
Missä sinunkin moralisointisi on silloin kun sinä ja 'siskosi' kerrotte pitävänne useampaa miestä yhtä aikaa?
Kerropa lisää tästä
Etulinjaan?
Harvemmin pettäminen on vain toisen syy.
Kyllä se voi löytyä vikaa siitä jota petetään.
En vain usko et kukaan olis niin tyhmä, et pettäis jos on elämänä rakkauden kanssa suhteessa. Ja on onnensa huipulla.
Jos pakenee aina suhteista pettämällä niin silloin on akassa vikaa.
Ei tämä ole vastaajille menkää helvettiin
Ei varmasti mennä. Mene itse vaan.
Tämä on keskustelupalsta ja sitä täällä tehdään niin paljon kuin huvittaa.
Sinulla ei ole mitään valtaa täällä määräillä muita.
No, niin just. Hullu stalkkeri.
Alussa oli tosi kiihkeää, mutta noin viidessä vuodessa suhde laimeni ja elämä muuttui ankeaksi arjeksi ilman läheisyyttä . Jossain vaiheessa hän petti ja koska on tohelo nörtti, jäi siitä aika nolosti kiinni. En ole pystynyt antamaan anteeksi . En tiedä, pitäisikö.
Mitäpä aloittajalle tuo kuuluu?
Kaikki paljastui hänen puolestaan leikiksi. Joten yksipuolista oli, ja nyt nuollaan haavoja💔
Miksi otat kaikki niin vakavasti? Ei kannattaisi uskoa ja omia ihmisten känniviestejä tällaisella palstalla. Minäkin voin sopivassa kännissä rakastaa ihan jokaista vastaantulijaa, jota en todellakaan tee selvinpäin.
Miksi ajattelet viestin olevan sulle?
*ei ollut
elämässä kaikella ei ole tarkoitus
https://youtu.be/KHUHD34DofM
hyvät asiat ja ISOT ihastumiset kuuluvat omaan rakkaaseen aarrearkkuun.
Sitt meni 44 vuotta :D
Per-kel
Kuin kauan vielä jaksat odottaa?