Mietityttää semmoinen, että kun on kotona ennalta annettujen aineistojen (Moodlessa) pohjalta tehtävä pääsykoe, tentit eri osa-alueilta, niin miten se valvotaan, että hakija tekee tentit varmasti itse? Toki harva osaisi kysymyksiin vastata tutustumatta laajaan materiaaliin ennakkoon, mutta voihan esim. laskutehtävät laskea joku joka ne paremmin osaa.. Onko tämä kotona (omaan tahtiin tenttien aloitus) tehtävä pääsykoe "oikeudenmukainen!
Vastaukset 2
- Anonyymi
Oikeudenmukaisuudesta voi olla montaa mieltä. Itse olen sosionomi ja työskentelen alalla jossa vaaditaan sosionomi- tai vastaava tutkinto. En tajua miten edes pääsin sisään opiskelemaan. Mielestäni en oikein edes sovellu koulutuksen vaatimiin tehtäviin.
- Anonyymi
Ainakin oli vaikea, ei varmaan avaudu opiskelupaikkaa minulle. Just ja just sain vaadittavat pisteet. Pakko oli vastata kaikkiin että saa ehkä jotakin pisteitä. Mutta parempi näin kuin pääsykokeet. Minullakin olisi ollut auttajia mutta toki teen itse koska sitähän se koulunkäyntikin olisi, itsenäistä opiskelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475