Mitä tänään söisi. Sähkö, vesi, läkkeet, vuokra kuluttivat eläke rahani loppuun ennen puolta kuuta !
Rahar ovat loppuneet, mutta oikeaan ovat menneet ! Ei kaljaan, kiljuun tai huumeisii .
Siksi en saa mistään apua, kun en ole juoppo enkä vankila asukki. Kun yritän selviytyä omillani, niin siitä minua rankaistaan. Edellä letteloituille ryhmille aina vararenkas apua varattuna, jolla heitä autetaan he kun ovat sairaita luokituksestaan?
Minulle on varattu sosiaalin avustus kaapissa vain 1:30 cm vannilla köyttä.
Siinä minulle apu pihakojvun oksalla. Toimisko sama apu lääke juopoillekin ?
En minä katkeroitumaan kerkiä, kun lähen puolukkaan ja samalla koti oksa puuta etsimmään ! Katkeroitukaa juopot ja nistit ja valittaķee !
Kysymys no 1
15
889
Vastaukset
- Anonyymi
Syö kynsiä !
- Anonyymi
Tarkenna ? Jalkojen vai käsien.
- Anonyymi
Oletko kysynyt seurakunnasta.
Hinnat nousee vauhdilla. Ruoka kallistunut.
Täytyy toivoa, että toimeentulotukea katsottaisiin myös tapauskohtaisesti eikä laskennallisen kaavan kanssa - Anonyymi
kuka hullu valittaa, kun noin hyvin on asiit ?
rikkaus mieltä rasittaa. osta mopo mee ajeleen päissään pitkin kujia siitä hauskaa riittäää pitkään. - Anonyymi
Ennen aikaan oli tapan tosissaan ostaa 60 vuotis lahjaksi mopo se kun helpotti vanhusten liikkumista kylillä. Nyky mopot ostetaan lapsille mopo miitteihin pääsyyn. Huumejuhlia ne miitit kannattaa mennä kaikkien kykenevien. Siitä sitten moottorikerhoon huumeparoniksi ja panottareksi. Hyviä hommia rahaa sataa taivaalta. Eläke ikään ei ehdi vanheta kuolo korjaa kolotukset.
- Anonyymi
Jossakin miitissä teloivat yhen hengiltä. Ajaja autolla 16 ! mopiolija, joka kuoli miittialueella 15 ! Kylläpä vanhempia naurattaa, kun pääsivät elinkustannuksesta tuolla lailla helposti eroon. Pitkään imelpussia leuan alla hytkyttää. Iso kokoontuminen oli ollut autoja ja mopoja motskareita yli sata ? Hyvin pyyhkii silläkin saralla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossakin miitissä teloivat yhen hengiltä. Ajaja autolla 16 ! mopiolija, joka kuoli miittialueella 15 ! Kylläpä vanhempia naurattaa, kun pääsivät elinkustannuksesta tuolla lailla helposti eroon. Pitkään imelpussia leuan alla hytkyttää. Iso kokoontuminen oli ollut autoja ja mopoja motskareita yli sata ? Hyvin pyyhkii silläkin saralla.
No darwinismi. Kyllä osa mopopojista kerjää kuolemaa. Voiko syyttää. Millaiset vanhemmat sellaiset lapset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No darwinismi. Kyllä osa mopopojista kerjää kuolemaa. Voiko syyttää. Millaiset vanhemmat sellaiset lapset
onko ikään kuin itsemurhakandeja ?
noutaja kaikille aikanaan tulee mopottaki - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No darwinismi. Kyllä osa mopopojista kerjää kuolemaa. Voiko syyttää. Millaiset vanhemmat sellaiset lapset
Totto jupiset reppuni riimisi rupiset, mutta aina lapset ovat olleet peilikuva perheestä ulospäin. Niin se on tänään ja huomenna !
Hulluimpia nämä uskovat ylistöt ! Jumalan omat ¿😱 - Anonyymi
Ennustappa seuraavallakin kerralla taroteista niin pääset paljonkin pidemmälle.
- Anonyymi
Kyllä on muutos taas kerran !
Miten eläkeläisen selviytymishuolesta pomppaa joku mopomiitteihin ja vastaavaan 💩?
Oi tätä keskustelukulttuuria täällä ! Isot pojat ...
Kasvakaa aikuisuuteen ja todellisuuteen, olkaa niin kilttejä !- Anonyymi
mädät mopoilijat pilaa kiitettävän perusteellisesti asiallisesti ajavien nuorten mopoilijoiden maineen. Se on ikuinen totuus. Mätä on makeampaa kuin terveet tavat. Surullista.
- Anonyymi
Ne sähkölaskuhelpotukset suunnattiin näille holvikirkoissa asuville, suuri tuloisille kansalaisille. Pienituloiset ja eläkeläiset tosiasiassa maksavat tulevana talvena näiden rikkaiden lämmöt ja kuumat suihkut.
Eläkeläinen säästää sähköä, vettä, palelee ja haisee ! Omavastuut vedettiin niin korkeiksi, että köyhät kuolee pois ! - Anonyymi
Pitää kai ruveta säästö hommiin
Jos kaikki kallistuu nopeaa vauhtia
Vähemmän kulutusta vähentää
Käyntejä kaupassa välillä rahaa
Pitää jemmata ja muuta sellaista
Keksiä säätää rahaa tilille myös - Anonyymi
Dollarihymyt hyytyvät , Ei tule tekokynsiä. Ei pidennettyjä ripsejä.
Millä rouvat miehiään kiihdyttävät. Liian ovat rouvat laihakkaita ?
Miehet menee Venäjälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2366507Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r474565Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi944396Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli64196Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s393692Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1173608Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan683596Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava233501SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713263Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739532415