Kaikesta huolimatta

Anonyymi-ap

Luotin sittenkin sinuun, mies Se kaikki vain johtui sisäisestä minuudestani, joka kielsi kosketuksesi. Siitä arasta kainoudesta, joka villieläimen tavoin käpertyy oman pesänsä, tuttuun koskemattomuuteen.

Ymmärrän kyllä, miksi et tehnyt aloitetta.

Aina rakastan sinua.

2

84

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, oli hetkiä joina ajattelinkin ettet olisi enää niin varautunut ja siksi niinkin kauan odotin sopivaa tilaisuutta, mutta se muurisi oli sitten taas päällä ja tuntui entistäkin vahvemmalta. En tiedä mitä olisin voinut tehdä. Ehkä en ollut kuitenkaan luottamuksesi arvoinen. Tarkoitan etten tehnyt tarpeeksi tai osannut tai jotain. Etten ollut se oikea.

      • Anonyymi

        Odotit todella kauan, älä luule, etten olisi huomannut jo silloin kärsivällisyyttäsi.

        Miten voi lähestyä ja koskettaa ihmistä, jonka sielu karkaa pois sillä hetkellä kun sitä lähestyy? En minä tiedä itsekkään.

        Ehkä minulle ei edes ole sitä oikeaa, ehkä oman sieluni on tarkoitus matkustaa yksin aikojen läpi, omassa linnassaan, korkeiden muurien suojassa ja lohikäärmeen vartioimana. En koe, että minussa on mitään vikaa, minä vain olen tälläinen.

        Tykkään linnastakin ja lohikäärme on paras ystäväni; meillä kun on yhdessä aina niin mukavaa ja linna on oikein kaunis sisältä.

        Läheisyytesi ja sydänesi olivat kuitenkin tärkeitä minulle ja tuntuivat hyvältä, joten et ainakaan mitään väärää tehnyt ja toivon sinulle kaikkea parasta mitä maailmasta löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      2177
    2. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      134
      1231
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      142
      1175
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      991
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      75
      983
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      60
      916
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      80
      751
    8. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      38
      727
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      697
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      245
      674
    Aihe