Itken menetettyä perhettäni. Itken etten saanut suurta rakkauttani elämääni. Mietin, miten saan itseni jaksamaan tämän kaiken keskellä. Kun ei ole jäljellä mitään. Muuta kuin minä itse.
Itken taas
4
134
Vastaukset
Avioeron kokeneena tiedän miltä sinusta tuntuu. Voimia.
- Anonyymi
Kiitos! Mutta siitä vääryydestä mitä tehtiin, on vaikeaa selvitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos! Mutta siitä vääryydestä mitä tehtiin, on vaikeaa selvitä.
Minulta vietiin 27 vuoden jälkeen oikeus huolehtia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulta vietiin 27 vuoden jälkeen oikeus huolehtia.
Systeemaattinen ajojahti. Auttaminen oli tuhoamista. Ja en ole se, joka täällä yleensä kirjoittaa siitä "auttamisesta". Lastensuojelu Suomessa tähtää siihen, että lapset kasvatetaan muualla kuin kotona. Kun olin eronnut, käytiin todenteolla kimppuun. Yksinäistä on helpompi kiusata. Päivittäistä soittelua, pelottelua, uhkailua. Jos et suostu tähän, otetaan huostaan. Tuskin kukaan voi käsittää mitä sellainen on ja miltä se tuntuu, jollei sitä ole joutunut itse nahoissaan kokemaan. Olen kroonisesti masentunut. En jaksa tästä nousta omin avuin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1223835Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta163577Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1172509Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten802460Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532432Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom82380Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole212337Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1582246HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364362007Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin591935