Jos millon tulee tieto liikekannalle panosta, niin eikun venäjältä turvapaikkaa hakemaan. Niinkuin nyt venäläiset näkyy tekevän, ja Suomen päättäjät tämän vielä siunaavat !!!!!
UUTISETULKOMAAT
Näin venäläiset pyrkivät pois maasta: rajat tukossa myös Georgiassa ja Kazakstanissa
Monilla maarajoille on kertynyt ruuhkia, kun miehet pyrkivät pois Venäjältä.
Venäjä ilmoitti keskiviikkona osittaisesta liikekannallepanosta. Suomeenkin voi sen takia tulla venäläisiä asevelvollisuusikäisiä hakemaan turvapaikkaa.
Nonniiin poijjaat
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Me tullaan ajamaan teitin pussit! 🏃🏼🏃🏼🏃🏼
- Anonyymi
Meidän Venäjä MV lehden päätoimittaja Janus Putkonen on DONETSKISSA ollut jo vuosia ja kaikki MV uskovat lieksalaiset persut TERVETULOA!
- Anonyymi
Kiitämme teitä osallisuudesta MV lehden uutisten levittämiseen Lieksassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitämme teitä osallisuudesta MV lehden uutisten levittämiseen Lieksassa.
Emme käytä maskeja, emme ota korona rokotetta.
- Anonyymi
Onko Jonathan Widel oppi-isänne siellä myös?
- Anonyymi
Lieksan persumieliset on maanpettureita. Maahanmuuttovihalla ja ristiriitoja, MV valheita kylvämällä olette vaarallisella tiellä.
"Raportti Luganskin Kansantasavallasta, jossa alkoi tänään perjantaina 23.9.2022 kansanäänestys Venäjän federaatioon liittymisestä. Teksti, kuvat ja tunnelmat päätoimittaja Janus Putkoselta Luganskin pääkaupungista, joka on akreditioitu toimittaja ja vaalivalvoja LPR:ssä." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lieksan persumieliset on maanpettureita. Maahanmuuttovihalla ja ristiriitoja, MV valheita kylvämällä olette vaarallisella tiellä.
"Raportti Luganskin Kansantasavallasta, jossa alkoi tänään perjantaina 23.9.2022 kansanäänestys Venäjän federaatioon liittymisestä. Teksti, kuvat ja tunnelmat päätoimittaja Janus Putkoselta Luganskin pääkaupungista, joka on akreditioitu toimittaja ja vaalivalvoja LPR:ssä."Persut pitäis potkia *ittuun valtuustosta. Suomensyöjiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Emme käytä maskeja, emme ota korona rokotetta.
Kaikki jotka uskovat korona pandemiaan ja puhuvat koronasta ovat natseja persujen mukaan. Että hyvin Putinin MV istutti siemenen Lieksaan, Venäjän raja-alueille. Milloin tulee Putin vapauttamaan Suomen natseista kuten kävi Ukrainassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki jotka uskovat korona pandemiaan ja puhuvat koronasta ovat natseja persujen mukaan. Että hyvin Putinin MV istutti siemenen Lieksaan, Venäjän raja-alueille. Milloin tulee Putin vapauttamaan Suomen natseista kuten kävi Ukrainassa.
Miten voi olla persu ja kurvari?
- Anonyymi
Persuidoli Giorgia Meloni: Hitler oli suuri valtiomies ja Mussolini paras italialainen poliitikko ikinä.
- Anonyymi
Suomen uutiset hehkuttaa äärioikeistolaista Melonia Italian seuraavaksi pääministeriksi.
- Anonyymi
Helppo hehkuttaa.
- Anonyymi
Vieläkö Suomi kumartelee Venäjälle? Eikö täällä ole jo tarpeeksi venäläisiä? Kun nyt tilanne on tämä mikä on, ei ainuttakaan enää. Mitä enemmän heitä on täällä, sitä varmemmin Putin joukkoineen pistäytyy katsomassa, miten heillä menee?
Ei kannata antaa hänelle syytä vierailulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4083223Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k992400Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12329Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll222009Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1881536Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel111357Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2021150Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,441102- 931021
Iltalehden evästeasetukset
No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee119982