Mitäihmettä

Anonyymi-ap

Katsokaa Baltic Princessin reittiä tänään Marine traffic sivulta . Mitä on tapahtunut ahvenamerellä ja Kapellskärin satamassa ?

7

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja långnäsissä sekoiltu.

    • Anonyymi

      purtilo on myyty

      • Anonyymi

        Vittuako se siihen ajoreittiin vaikuttaa, vaikka näin olisi tapahtunutkin ? Mutta kun ei ole myyty eikä myydä, vielä...


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ehkä kuitenkin vähempi kiemurtelu tietäisi lyhyempää matkaa ja se, varsinkin hitaammin ajettuna, puolestaan tietäisi pienempää polttoaineenkulutusta?
        Mutta en minä niin noita laivajuttuja ymmärrä, viimeisestä laivapalvelusta on kulunut jo ainakin 25 vuotta.


    • Anonyymi

      Normaalilta näyttää . Ei mitään ihmettelyn aihetta muilta kuin maakarvuilta jokka ei ymmärrä suolavedestä mitään

      • Anonyymi

        Joo, ei ne maakarut mittää jottai ymmärrä.
        Eikä kyllä Itämerestä juuri suolavettä löydy, niin on vähäsuolaista, vain oikiat merikarut on suolavettä nähneet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      23
      2072
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      88
      1899
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      79
      1853
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1583
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1446
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1424
    7. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1227
    8. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      22
      1209
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1089
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      72
      1088
    Aihe