Mitäihmettä

Anonyymi-ap

Katsokaa Baltic Princessin reittiä tänään Marine traffic sivulta . Mitä on tapahtunut ahvenamerellä ja Kapellskärin satamassa ?

7

1018

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja långnäsissä sekoiltu.

    • Anonyymi

      purtilo on myyty

      • Anonyymi

        Vittuako se siihen ajoreittiin vaikuttaa, vaikka näin olisi tapahtunutkin ? Mutta kun ei ole myyty eikä myydä, vielä...


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ehkä kuitenkin vähempi kiemurtelu tietäisi lyhyempää matkaa ja se, varsinkin hitaammin ajettuna, puolestaan tietäisi pienempää polttoaineenkulutusta?
        Mutta en minä niin noita laivajuttuja ymmärrä, viimeisestä laivapalvelusta on kulunut jo ainakin 25 vuotta.


    • Anonyymi

      Normaalilta näyttää . Ei mitään ihmettelyn aihetta muilta kuin maakarvuilta jokka ei ymmärrä suolavedestä mitään

      • Anonyymi

        Joo, ei ne maakarut mittää jottai ymmärrä.
        Eikä kyllä Itämerestä juuri suolavettä löydy, niin on vähäsuolaista, vain oikiat merikarut on suolavettä nähneet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      538
      1092
    2. 63
      730
    3. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      53
      604
    4. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      603
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      166
      578
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      244
      572
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      84
      562
    8. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      110
      500
    9. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      201
      494
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      476
    Aihe