Onko tullut ikinä mieleen

että ne mustpää turkkikurdit ehkä haluaa paeta jotain teidän avullanne Turkista?!?Uskon että aika monella on tarkoituksena saada tyhmän suominaudan avulla oleskelulupa ja päästä pois kotimaastaan.
Täällä lymyää törkeitä rikollisia,tiedä mitä julmuuksia ne on saatana tehny ennen kuin suomalainen lunttu roudaa ne tänne!!!!!!!1
3982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tässähän on kysymys vain RAKKAUDESTA!
Ymmärrystä nyt! Rakastaahan ne, ja aika paljonkin.

Sori, mutta ei mulle.

Äänestä

No taas puhuu sellainen henkilö, joka on saanut tietoa Ulkomaalaisista Tv:n ja lehtien kautta, mutta totuushan ulkomaaalaisista on että, vain hyvin pieni osa on niitä ns. veropakolaisia

Perustelen väitettäni sillä että, kaíkki ulkomaalaiset keitä minä henk.kohtaisesti tunnen on joko työssä käyviä (maksaa verot Suomeen) tai eläkkeellä

Se kuva mikä meille suomalaisille annetaan ulkomaalaisista on hyvin vääristynyt

Aina kun ulkomaalainen tekee Pahaa se mainitaan lehdissä ja TV:saä, mutta entäs ne hyvät asiat ?

Suurin osa on joutunut jättämään kotimaansa vastointahtoaan, ilman omaa syytään ja tulemaan maahan joka tunnetaan vain ja ainoastaan Nokiasta ja Häkkinen Mika:sta

Kirjoitit että, "tyhmän suominaudan avulla...", et kai oel Katkera ?

...Lopetan juttuni siihen että, otetaan ne ulkomaalaiset ihmisinä niin on helpompi tulla Suomeen ja annetaan positiivinen kuva Suomesta...

Äänestä

Sinänsä ihan aiheellinen kysymys, mutta jos on rikosrekisteri takana, ei tänne niin vain pääse jos ollenkaan. En tiedä millaset rikosrekisterisysteemit Turkissa on, voiko päästä todellakin rahalla pälkähästä? Poliisithan ovat etenkin kurdialueilla lahjottavissa. Siinä maassa on aikamoisen tyhmiä poliiseja jos missään. Palkka taitaa olla huono koska ovat lahjottavissa. Siellähän kun satsataan enemmän poliisien määrään kuin laatuun :D. Eli toisin sanoen, rikosrekisteriin joutumisesta pääsee kun joko 1. pääsee piiloon poliisilta ja 2. sulla on tarpeeksi rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raippana kirjoitti:

että ne mustpää turkkikurdit ehkä haluaa paeta jotain teidän avullanne Turkista?!?Uskon että aika monella on tarkoituksena saada tyhmän suominaudan avulla oleskelulupa ja päästä pois kotimaastaan.
Täällä lymyää törkeitä rikollisia,tiedä mitä julmuuksia ne on saatana tehny ennen kuin suomalainen lunttu roudaa ne tänne!!!!!!!1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu