Aika nopeasti eskaloitui tuo, kun edellinen ja nykyinen kaupunginvaltuusto ja -hallitus päättivät hylätä Riihimäen lapset ja nuoret.
Keskuskentällä ryypätään ja riehutaan ja Juppala-Tienhaara -akselilla tulee kiviä ikkunoiden läpi öisin...
Mitä seuraavaksi?
Riihimäen nuoriso
12
842
Vastaukset
- Anonyymi
Meni väärään ketjuun tuo mopomiitissä pahasti loukkaantunut nuori.
- Anonyymi
Miten on hylätty?
- Anonyymi
Aiheesta lisää:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/36e0a7b5-8ae5-415a-a6c0-5d4c91b5988c - Anonyymi
Ongelmaan on reagoitu. Aiheesta on laadittu Facebook-kirjoitus.
Nythän se on sitten melkein hoidettu.
Ai niin joku piti huume-illan jonka lopputulema oli että jotain pitäisi tehdä.- Anonyymi
Vaalit tulossa. HäSa muisti mainita. että vasemmistoliiton kansanedustaja Pekonen järjesti. Ehkä nuorten kanssa työskentelevät saivat jotakin tietoa asiasta.
- Anonyymi
Riihimäellähän on nuorisovaltuusto joten ei hätää. Nuoret on huomioitu.
- Anonyymi
Ai että kaupunginhallituksen vastuulla on nuori?? hohhoijaa!!
- Anonyymi
Kyllä, toivotaan että kaupunkia edustava ihmisryhmittymä osaisi löytää ja tarttua ongelmiin vaan ei.
Visioidaan kaikkea muuta epäolennaista jotka ei kuitenkaan toteudu.
Euro nuorisoon tuo kolme takaisin Riihimäkeläisenä aikuisväestönä myöhemmin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, toivotaan että kaupunkia edustava ihmisryhmittymä osaisi löytää ja tarttua ongelmiin vaan ei.
Visioidaan kaikkea muuta epäolennaista jotka ei kuitenkaan toteudu.
Euro nuorisoon tuo kolme takaisin Riihimäkeläisenä aikuisväestönä myöhemmin.Näinpä. Muutenkin entisenä kaupungin työntekijänä voin sanoa ettei moinen sisäsiittoisuus johtavissa asemissa olevana paranna yhtään työssä viihtymistä ja asioiden eteenpäin menemistä.
Paljon olisi ollut kaikkea mutta ydinryhmä pystyy pitämään huolen ettei mikään kehittävä asia pääse etenemään jos joku muu on ne keksinyt.
Onni on olla nykyisin yksityisellä puolen töissä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, toivotaan että kaupunkia edustava ihmisryhmittymä osaisi löytää ja tarttua ongelmiin vaan ei.
Visioidaan kaikkea muuta epäolennaista jotka ei kuitenkaan toteudu.
Euro nuorisoon tuo kolme takaisin Riihimäkeläisenä aikuisväestönä myöhemmin.Tämä on tätä vassareitten yhteisöajattelua, ne pelkää ja vihaa perinteistä perheajattelua, jossa perhe on vastuussa kaikista jäsenistään ja homma toimii.
Tästä oli hyvä Ehnroothin mielipidekirjoitus Hämeen Sanomissa. Kun hän otti 80 uvulla yhteen Claes Anderssonin kanssa tästä samasta asiasta.
- Anonyymi
vaalit tulossa, ei tässä oikeasti kukaan nuoria ajattele
- Anonyymi
Ne ei varmaan ole kenenkään lapsia?
Ei ole mikään ihme että käytös on tuota kun aikuisia seuraa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin28010498IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3337376Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861987Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231741Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut791699Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61541- 1101201
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48989Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26848MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772