Juotko paljonkin alkoholia mies

Tuli vain mieleen? Miksi niin, jos juot? En halua loukata tällä kysymyksellä. Huolestuneena kysyn.
2755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Sitä on alkanut kyllä nyt menemään pitkän tauon jälkeen.

Äänestä
  • Mulla on Sonjaa ikävä

    Äänestä

  • Ei kannata pulloon hukuttaa murheita. 😥 Ainakaan jatkuvasti. Ei ne huku, ne pirut osaa uida. 😓

    Äänestä

Tjaa no mikä on paljon? Mun tyyli kruunata viikko! Ehkä ei viisasta mutta mitä väliä ei oo muutakaan elämää eikä edes oikeita kavereita.

Äänestä
  • Kannattaako itseään tuhota muiden ihmisten takia?! Kyllä niitä uudenlaisia kavereita saa, kun itse uudistuu. Olen elävä esimerkki siitä. Juoppokaverit jätin pois ja sain tilalle ihmisiä, jotka elää elävää elämää. Mulla on aina jännää mun kavereiden kanssa. Miksi ihminen haluaa maksimoida kurjuutensa? Kannattaa käyttää nämä elinpäivät hyvin. Koskaan ei tiedä milloin on se viimeinen. - sivusta, en ap

    Äänestä

En todellakaan juo paljon.

Äänestä

Marinoitu säilyy, niinhän se on säilykkeissäkin

Äänestä

Kaikki on aina muka niin saatanan huolissaan ja sääliväisiä mutta ketään ei kuitenkaan mun seura kiinnosta! Joten työnnä nuo huoles sinne mihin ei aurinko paista! Kyllästyny nuihin teennäisiin bullsh#t huolistumisiin..

Äänestä

En juo ollenkaan.

Äänestä

En juuri ollenkaan alkoholia juo.

Äänestä

Kenelle lie tarkoitettu mutta K vastaa. Nuorempana han vedin ja oli syytäkin. Nyt ei enää vuosikymmeniin ainuttakaan känniä.

Äänestä

Minä juon nyt kahvia...

Äänestä
  • samoin..

    Äänestä

  • Niin minäkin. T: Harri H

    Äänestä

Kenenkään huolenpitoa kaipaa senkään suhteen.

Äänestä
  • Ahhahhahhaa. Älä tartu sitten näihin provoihin 😁

    Äänestä

pidä huoli omista asioistas

Äänestä

En lainkaan.

Äänestä

Hyvä oli kysymys. Täällä maaseudulla otetaan tarpeen mukaan.

Äänestä

Pelkästään kilisee kassissa ulkoonta kerätyt tyhjät pullot ja tölkit, jotka vois viedä jossain vaiheessa kauppaan. Ei siis kaljakori ;)

Äänestä

En juo olen sairastanut.

Äänestä

Enhän toki juo paljoa. Pois se minusta.
Juon vain viikonpäivinä joissa on R.
Eli marnantai, tirstai, torstai, perjantai, larnantai ja surnuntai.

Äänestä
  • 🤣🤣

    Äänestä

  • Entäs kerskiviikko?

    Äänestä

Juon jos sille päälle satun

Äänestä

Mikä on paljon
Ite olen suhtautunu niin et viina ei ole mikään ongelma kun vai ei lopu kesken sitte kun sitä ottaa

Äänestä

Jonkin verran treenannut muttei ole mulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuli vain mieleen? Miksi niin, jos juot? En halua loukata tällä kysymyksellä. Huolestuneena kysyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu