Olen nyt mmj asentaja

Anonyymi-ap

Mulla on mmj pätevyydet plus sokeripalapätevyys.

11

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kauaks tuo koulutus kesti? Monella meistä on koulutusta tai ainakin pätevyyttä, enempi taikka vähempi.

    • Anonyymi

      Saako noilla pätevyyksillä asentaa S-tyypin MCMK:ta, jossa on kevi valmiina ja käyttää Wago-liittimiä? Minulla on vain MKX-pätevyys plus nittoteippipätevyys ja niillä saa asentaa vain kalustejohtoja ja tehdä liitokset nittoteipillä. Ajattelin laajentaa tuota vielä niin, että saisi käyttä eri värisiä keviteippejä, jos nittoteippi on tukusta loppu, niin ei jää liitokset tekemättä. MMJ- ja sokeripalapätevyyksiin ei vielä riitä rahkeet kun standardi on vaikeampi ja kokeessa pitää tietää myös kauanko pistotulppa saa olla kytkettynä ennen kuin pistorasia löystyy.

      • Anonyymi

        Sen verran pätevä tuo sokeripalapätevyys että saan kytkeä kaikkialle sokeripaloja.. jopa niin että kohde on virrallisena.


    • Anonyymi

      Ei sulla ole mitään pätevyyttä
      Tutkintosinhylättiin ja jätit koulun kesken laiskuutaan
      Kävit vain syömässä

      Motriikka mikko

      • Anonyymi

        Itseopiskeluna suoritin MMJ tutkinnon. Kolmessa kuukaudessa kahlasin opintomateriaalin läpi ja sitten tenttiin. Kirkkaasti tentti läpi. Sain stipendin.

        MMJ asentaja Lieksa


    • Anonyymi

      Onnittelut jos tentti läpi
      Minkäläpi

      Päänkö läpi

      Asiantuntija Ihmemies kaiken ties

    • Anonyymi

      Sokeripaloja kannattaa välttää. Sokeri ei ole hyväksi terveydelle.

    • Anonyymi

      Minullapa on sähkömittarin ohituskytkentäpätevyys.

    • Anonyymi

      Minulla oli aikanaan kandinaattitason mittarinluku pätevyys.Pystyin nopeimmin kertomaan kun punainen viiva liikkui mittarissa. Joskus tulee kotona vieläkin harjoiteltua. Punainen punainen punainen ...Vaimo häipyi opiskeluaikana kun tein yöaikaan harjoituksia...kuulema hänellä nykyään joku ihan perussälli sähköalalta.

    • Anonyymi

      Minä saan kytkeä kaapeleita vain urosliittimillä uros urokseen. Olemme suorittaneet sen nimimerkki Suolihomon kanssa yhdessä ja yhdessä myös teemme kaikki uros-uros-kytkennät. Naaraspätevyydet puuttuu vielä molemmilta, enkä usko että niiden suorittamisesta edes suoriutuisimme.

      -Kaapelihomo

    • Anonyymi

      Kesken jätetty amis aiheuttaa ikuisen kateudenäniile jotka suorittivat aamatintutkinnon ja käyttöoikeudet hyväksytysti.

      Olikohan stibpendi silloin 5oo e

      Sähkö oppi 1o

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      94
      7253
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      357
      6328
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      58
      3683
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3409
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      192
      1911
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      17
      1618
    7. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1346
    8. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      60
      1343
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1240
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1227
    Aihe