Lapin vaalipiirissä on erilaisia näkemyksiä Paavo Väyrysen ehdokkuudesta ensi kevään eduskuntavaaleissa. Lappilaisten riidat eivät saa hämärtää Uuraisten keskustalaisten ajattelua. Paavo Väyrynen on uuraislaisten ehdokas ensi keväänä samoin kuin tulevissa presidentinvaaleissa.
Paavo Väyrynen Uuraisten keskustan ehdokkaaksi
18
877
Vastaukset
- Anonyymi
Milloin Uuraisten keskusta kutsuu Väyrysen vierailulle Uuraisille?
- Anonyymi
Toivottavasi ei koskaan. Väyrynen on pahinta, mitä keskustalla on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasi ei koskaan. Väyrynen on pahinta, mitä keskustalla on.
Millä perusteella? Perustele.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä perusteella? Perustele.
Monen mielestä Paavo on syyllistynyt maanpetokseen, ja vaikka ei olisi syyllistynytkään, on hän joka tapauksessa Suomen suomettunein poliitikko.
- Anonyymi
Uuraislaiset voivat rakentaa jalasmökin Paavolle. Paavo voi muuttaa vaikka pysyvästi Uuraisille.
- Anonyymi
On sillä Paavolla terveemmät ajatukset kuin muulla kepupoppoolla tuosta Ukrainan sodasta esimerkiksi. Ei kun Paavo tänne vaan!
- Anonyymi
Pystyy analisoimaan sodan syitä vähän syvemmältä kuin ehkä kukaan muu nykyisistä politikoista. Ei lähde ns. yleisen mielipiteen perässä juoksemaan. Kaikki eivät vaan sitä siedä kun esittää omat mielipiteensä jotka poikkeavat ns "yleisestä mielipiteestä"
- Anonyymi
Paavo Väyrynen sopii hyvin suomettuneiden uuraislaisten keskustalaisten ehdokkaaksi. Väyrynen tukee venäläisten ukrainalaisia vastaan käymää sotaa ja samaa mieltä näyttävät olevan Uuraisten kepulaiset.
- Anonyymi
On käsittämätöntä, miksi Uuraisten keskustalaiset tukevat moniin rötöksiin syyllistynyttä Paavo Väyrystä.
- Anonyymi
Mainitsepa joku kepulainen joka ei ois rötösherra...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mainitsepa joku kepulainen joka ei ois rötösherra...
En tunne yhtään sellaista.
- Anonyymi
Paavo ei ole enää ehdokkaana Lapissa. Nyt hänet pitää saada ehdokkaaksi Keski-Suomeen. Uuraisten keskustan on ryhdyttävä heti toimeen.
- Anonyymi
Uuraisten kepulaiset ovat niin hulluja, että he voisivat jopa hyväksyä Väyrysen kansanedustajakseen.
- Anonyymi
Paavo ei ehkä pääse ehdokkaaksi Pohjois-Pohjanmaalla. Uuraisten keskustalaisten pitää ottaa Väynen ehdokkaksi Uuraisilla ja Keski-Suomessa.
- Anonyymi
Uuraisten keskustalaisten pitää myös rahoittaa Väyrysen vaalitaistelua. Rahankeräys pystyyn Paavon vaalikulujen peittämiseen. Aion lahjoittaa omalta osaltani 100 euroa Paavon vaalikassaan.
- Anonyymi
Presidentinvaalissa Uuraisten kepulaiset äänestivät Väyrystä presidentiksi. Nyt kepulaiset toivovat, että kepu-Väyrynen pääsisi eduskuntaan,
- Anonyymi
Uuraisten kepulaiset ovat Suomen tyhmimpiä. Missään muualla kepulaisetkaan eivät tue enää Väyrystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uuraisten kepulaiset ovat Suomen tyhmimpiä. Missään muualla kepulaisetkaan eivät tue enää Väyrystä.
Paitsi sinä kun rakastat pavea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390