Ihmetyttää joidenkin passiivisuus seuran haun ja uusiin ihmisiin tutustumisen suhteen. Vingutaan ja valitetaan, kun mitään ei tapahdu, mutta asioiden eteen mitään tehdä. Oli tarjolla ryhmämiittiä, mutta vain vähää tämäkin kiinnosti, toki ymmärrän että, myös pitkä matka rajoittaa tulemista miittiin. Onko sitten pettymykset jättäneet tähänkin asiaan joillakin jälkensä? Mitään ei saa, jos ei yritä!!
Miksi täällä aina valitetaan, ettei seuraa löydy
Anonyymi-ap
26298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Katkeruus ja negatiivisuus karkoittaa ympäriltä nopeasti tasapainoiset ja elämäniloiset lesbot, ennen kuin ovat edes kerenneet tutustua. Sitä ei moni täällä "normaaleiden lesbojen puutteesta" pauhaava "kaltoinkohdeltu" ja yksinäinen lesbo tunnu ymmärtävän.
Ongelma ei ole seuran tai sinkkujen puute vaan riittävän sopivan tasavertaisen/älyllisen/viehättävän seuran puute. Lähdenkin tästä tinderiin--->
Olet siis tavannut itseäsi älykkäämpiä ja viehättävämpiä lesboja ja ongelmasi on, että pitäisi löytää vähän vähemmän älykkäämpää ja rumempaa seuraa eli tasavertaista? Onnea etsintöihin.
Olet trolli tai muuten vain vähemmän terävä mielensäpahoittaja. Onnea seuranhakuun vaan sullekin.
En ole trolli, olen entisesi! Et voi enää punkata sohvallani, joten nopeutta Tinderin etsintöihin!
Trolli🤣🤪
Öö, kukahan lähtee ryhmämiittiin, jos ei yhtään ennalta tunne henkilöitä? Melko kaukaa haettua tollanen.
Vähän jännitystä elämään, ei tiedä kenen kellarista aamulla herää.
En viihdy kellareissa, ni skippaan tollaset.
Voi arvuutella kuinka monessa palasessa herää sieltä kellarista. Jännää.
Sano muuta, riippuu ehkäpä henkilön koosta...
Kuinka niin? Hyvä idea tavata uusia tuttavuuksia, jos löhdet Tinder treffeille, niin et sä, sitä henkilöä ennestään tunne. Tottakait Whatsapissa ym voi ihmiset tutustua ennen tapaamista toisiinsa ja tapaaminen vois olla julkisella paikalle.
En lähde tinder treffeille, joten en osaa sanoa tosta. Tarkotin nyt lähinnä että täysin mulle outojen persoonien kanssa en lähtis miitteihin. Jonkunlainen tietosuus persoonista pitäis olla, että lähtisin. Eikä kyllä mikään ryhmäjuttu ehkä olis vaihtoehto. Yksilön kans ennemmin.
No voi hyvää päivää sentään🙄 Tottakait voi Whatsappiin perustaa miitti ryhmän ja tutustua, siellä ihmisiin ennen tapaamista, eihän sinne sokkona lähdetä ketään tapaamaan. Juuh en mä ihmettele tälläisellä passiivisuudella, jos ketään ei löydetä ja luullaan, että joku tupsahtaa eteen taivaasta😂
No niin, neiti mielensä pahoittaja. Jos meillä nyt meni vähän toi fokus eri kohtiin tossa mun aijemmassa kommentissa, ni suonet anteeks. Ja ihan vaan keventääkseni tunnelmaa, voin sanoa että todellakin toivon, ettei yksikään nainen tipu taivaasta mun päälleni.
Jos sattuu olemaan vielä jännä nainen ja herää kellarista sidottuna😱
Tai mikä vielä kauheempaa, ni sängystä 😳😱
Vieläkö kiinnostaa mysteeriset jännänaiset🤣
=en osaa juuri puhua mutta osaan hei sitoa, jee.😏
Ei oo ikinä ollu vetoa puhumattomiin naisiin. Joten, ei ollu yllätys etten löydä itteäni sidottuna mistään.
Sama maku tossa asias. Kevyesti sidottuna oon ollut, muttei tuntunut oikein miltään. Ehkä se oli vetovoiman puutekin.
Mistäs se vetovoima sulle iskee? Onko magneetti kytkettynä, vetääkö navat. 😉
Täällä on helppo olla anonyymina ilkeä toisille, enkä ihmettele että järkevimmät, eivät täällä palstaile. Omat pettymykset ja huono olo puretaan täällä, ihan kuin nyt pidemmän päälle auttais asiaa. Huoh.
Ap:n pointti on aivan paikallaan osalle porukkaa vaikka onkin karkeasti ilmaistu.
Veikkaan myös, että osa lukee huumorin turhan suoraviivaisesti ilkeilyksi.
Ei kaikki ilkeile, eikä omaa kummempia patoutumiakaan. Eiköhän se ystävällisyys oo kuitenkin pidemmän päälle kivempaa, puolin ja toisin.
Kaikkia tämän palstan juttuja, jos alkaa uskomaan, niin menee usko ihmiskuntaan🙄
No tuo on kyllä sinällään totta, aktiivisuutta tarttis ja positiivisuutta myös.