Kyösti ja kaupungin herrat pääsevät taas peukuttamaan 1.5 miljoonan pottia!
Mahtava piristysruiske lieksalle!
https://www.karjalainen.fi/maakunta/213196
Tässä tunnelmia viime kerralta. Toivottavasti saadaan lieksan lehti tällä kertaa myös paikalle ottamaan uusia peukutuskuvia.
"Leiska"
Mahtava piristysruiske lieksalle!
https://www.karjalainen.fi/maakunta/213196
Tässä tunnelmia viime kerralta. Toivottavasti saadaan lieksan lehti tällä kertaa myös paikalle ottamaan uusia peukutuskuvia.
"Leiska"
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niinpä. Montakohan osakeantia vielä tarvitaan unelmahötön rahoittamiseksi ja illuusion pitämiseksi hengissä?
Pääomitusta tarvitaan ehkä 300 000€ jokaiselle kuukaudelle.
Vajaa 4 miljoonaa per vuosi.
Lieksan kaupungin kannattaa ehdottomasti lähteä tukemaan niin saadaan pidettyä sata työpaikkaa ja valtavat verotulot.
Eipähän teidän persaukisten rahoja mene.
Lieksa nauttii menestyksestä. Sata työpaikkaa on tuonut kirkkaan tulevaisuuden ja valon.
Bioöljy tuo vaurautta sekä turvaa . Lieksan kaupunki sai menestystarinan, jota tullaan tänne katsomaan kaikkialta maailmasta.
Lieksaan perustettu Green Fuel Nordic oy on tehnyt sen mitä siltä on odotettu.
Täällä on totuttu enemmän pyörimään vaan peukalo hanurissa.
Voiko Lieksan kaupunki julkistaa paljonko
tehdas tuo paikkakunnalle sekä yhteisö-, kunnallis- että kiinteistöverotuottoja? Ja jos tehdas on kaupungin omistamalla vuokratulla maa-alueella, kaupunki saa myös maanvuokratuottoja?
Kertokaapa rehellisesti onko oikeasti tullut rahaa kassaan. Onko GFN maksanut???