Kuusamon Suurpetokeskuksen törkeä alasajo! Julkisuudennälkäinen eläinfilosofi alkoi järjestää karhuille samaa kohtaloa kuin aikanaan kokivat Särkänniemen delfiinit, huonoihin oloihin vietiin.
Kukahan ihminen on rakastanut karhuja enemmän kuin Sulo Karjalainen, huolehtinut orvoista karhunpennuista, kun emot on ammuttu..
Kuusamon Suurpetokeskus
Anonyymi-ap
1
165
Vastaukset 1
- Anonyymi
Kyllä Sulo on suuren työn tehnyt. Alkaa olla mies kuitenkin jo finaalissa, joten miten toiminee homma nykyisten varsinaisten työntekijöiden toimesta. Melutta ja kritiikittähän Sulo hoisi homman kymmeniä vuosia ja nämä "kohut" ovat kokolailla tuoreita tapahtumia. Pari kertaa ehdin itse käymään ja Sulon jutusteluja oli mukava kuulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372092
- 56676
- 40623
- 42490
- 62482
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60480- 45470
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6447Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15440Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23428