Tietääkö kukaan onko Huittisissa minkäänlaista pommisuojaan asukkaille?
Kun mitään tietoa ei ole asukkaille ilmoitettu ja maailmantilanne on niin epävakaa että olis hyvä tietää mihin menee jos suojaa tarvitaan.
Pommisuoja
14
1029
Vastaukset
- Anonyymi
Jos tykkipatteri ampuu, niin lantapatteri suojaa. Ja noita lantapattereitahan meillä piisaa.
- Anonyymi
Raijalanjärven alue on hyvin suojattu ,kun itse uimaisteraai toimii tuotteen valmistajana ja rapparina.
- Anonyymi
Kysyin mielestäni tärkeää asiaa niin siihenkin täytyy häiriköiden kommentoida,ylläpito voisi estää nämä häiriköt.
- Anonyymi
Eikö ylläpito voisi ennemmin estää maahantunkeutujat?
- Anonyymi
Tämäm Suoli-palstan sijasta kannattaa mieluummin soittaa maanantaina Kaupungin vaihteeseen, ja pyytää sieltä väestönsuojelusta vastaava henkilö langan päähän.
Ne mukavat naiset sieltä kyllä kertoo missä sinun kerrostaloalueesi väestösuojat on. Tai jos olet maaseudun väkeä, niin neuvoo mihkä betonipoteroon kannattaa pommituksen sattuessa syöksyä.
- Anonyymi
Kaikkihan ryssiä oikeasti vihaa.
- Anonyymi
Kerrostaloihin on rakennettu ilmastoinnilla , varavoimalähteillä , veden varastointia varten olevilla säiliöillä, ja monenmoisilla turvallisuutta parantavilla tekijöillä. Ainoastaan netti ja wifi yhteyksiä ei ole huomioitu , eikä psyköterapeuttien tarvetta ihmisille jotka istuvat avuttomana pommisuojassa odottamassa .
- Anonyymi
Noin on saattanut olla joskus 1970-luvulla, kylmän sodan aikoihin. Nyt kerrostalojen väestösuojat ovat talvirenkaiden varastoina, ilmastointeja ja niiden kulkuja saati suotimia ei ole tarkistettu vuosikymmeniin. Entiset vesivarastot on homeessa ja ruostuneet puhki. Kerrostaloasukkaat menee surmansuuhun, jos taloyhtiön kellareihin menee väestösuojaan.
- Anonyymi
Asuntoalueilla omakotitaloissa asuville ei ole mitään suojaa tarjota,kyllä kaupungin täytyisi laittaa nämä asiat kuntoon että tiedettäisiin mihin mennä jos pommitus uhkaa koska päivä päivältä uhka lisääntyy.
- Anonyymi
Valtion pommisuojat pitäisi olla omakotialueilla. Aina jokaista 10 pientaloa kohden yksi lujatekonen pommisuoja. Jos sota tulee, niin haja-asutusalueet ja niiden omakotitalot pommitetaan enisimmäisenä ja siellä on kaikkein suurimamt vaarat.
- Anonyymi
Ei Huittisissa mitään pommisuojia tarvita, eihän siellä ole edes minkäänlaista pommitettavaa?
- Anonyymi
Ainakin se Huittisten kultakaivos varmasti kiinnostaa vihollisia.
- Anonyymi
Jyrki Peltomaa ei ole ajatellut että Putin voisi olla pahaa! Senkin tyhmä Rölli !!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin111268Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3061190Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3791133Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.93793Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s113740Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte12731Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J371690- 34672
Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6670kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot222661