Isännöinti

Anonyymi-ap

Kuinka Pogostan Vuokratalot voi pitää konkurssikypsää tilitoimistoa isännöitsijänä. Muutenkin isännöitsijän toiminta on ala-arvoista. Kun kunnassa oli asuntosihteeri, niin kuukausittain nettiin päivitettiin vapaat vuokra-asunnot. Oli helppo jo päältä katsoa, mitä oli tarjolla. Nyt ei tuomosta listaa eivät näköjään osaa tehdä.

7

1555

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa olen ihmetellyt jo vuosikausia. Yrityksen toiminta on joka suhteessa aivan surkeaa ja edes omia asioitaan eivät osaa hoitaa. Miten sitten muiden? Tulee vaan mieleen onko tässä jokin piilossa oleva kytkös vuokrataloyhtiön ja tilitoimiston välillä.

    • Anonyymi

      Hyvä veli verkosto

      • Anonyymi

        edellinenkin oli kyynärpää taktiikalla toimiva ei mikään kiva


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        edellinenkin oli kyynärpää taktiikalla toimiva ei mikään kiva

        Eikös nyt ole tapahtunut muutos asiassa


      • Anonyymi

        Saattaapi olla


    • Anonyymi

      Eiköhän Pogostan vuokratalojen toimitusjohtajan virkaankin olisi nuorempia ja koulutukseltaan sopivampia kuin ent.kj Lappalainen. Hoiteleeko kunnan kepuhegemonia aikanaan Ahokkaallekin jonkun hyvätuloisen, mutta vähätöisen eläkeviran?

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Ihmetyttää tämä touhu. Kunta eli kuntalaiset maksavat yhä Lappalaiselle, Ahokkaan ystävälle ja tukijalle ja Hoskosen kaverille melkoiset rahat kunnan yhtiöiden asioiden hoitamisesta. Nyt viimeisimpänä tämä vuokratalojen isännöinnin keikautus omalle firmalle. Varmasti on jo Ahokkaallekin tulevaisuudensuunnitelmat olemassa. Ahokas kun lupasi jo julkisesti että ei lähde Ilomantsista minnekään jos häntä ei valita Outokumpuun. Ollaan siis näköjään pääsemättömissä tästä pyhästä kolminaisuudesta Ahokas, Hoskonen ja Lappalainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe