Myra Hindley ja Ian Brady murhasivat lapsia ja teinejä 60 -luvulla ja hautasivat heidät nummelle josta vain yksi ruumis oli löytämättä -Keith Bennettin. Nyt kirjailija joka oli tutkinut ja etsinyt ruumista oli löytänyt sieltä pääkallon ja poliisi tutkii nyt hautaa. Eli kymmenien vuosienkin jälkeen voi ruumiita löytyä sinnikkäällä etsimisellä. Valitettavasti pojan äiti ehti kuolla vaikka etsi lapsensa ruumiista vuosikymmeniä.
Pikku Keithin ruumis löytynyt
5
230
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tuo Kotimaan uutinen vain sen takia että yksi DNA-tutkijoista suomalainen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009106415.html
Ihmetyttää miten kukaan pystyy kiduttamaan lapsia tai edes aikuisia, edes sota ei normaalille ihmisille ole syy kiduttaa vastapuolen ihmisiä.- Anonyymi
Jos jos jos se ei olisi mennyt niin olisiko. Ei vissiin kai toisia nuoria kummempi Myra Hindley oli nuorena nähnyt lapsen hukkuvan, mennyt lukkoon kykenemättä tehdä mitään auttavaa. Alan kallonkutistajat arvelivat vaihtoehtoa tapahtuneesta syntyi Myra Hindley sadistinen emo, Ian Brady oli sadistisen emon ohjattavissa.
- Anonyymi
Pojan ruumista ei löytynytkään. Joku kirjailija on ilmeisesti valehdellut tutkimuksistaan ja poliisi kaivoi turhaan nummilla. Ikävää että antoi turhaa toivoa noin vanhassa jutussa. Pojan äiti oli etsinyt ruumista koko ikänsä...
- Anonyymi
Tässä on esimerkkinä pariskunta jossa toisen haavottuvuisuuksia on käytetty hyväksi jolla saatu tekemään sitä mitä rakkaudeksi on luullut. Vähän kun rinssi harry ja entinen prostituutti jota herttuattareksi kutsutaan.
- Anonyymi
Ihan samanlaisia sadisteja molemmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2555101
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!512420- 692056
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3851506Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss961171SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291083Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101029Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte173883Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9197805Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u37794