isänpäivänä? Me just mietittiin, että kutsummeko syömään vai vasta illalla kunmeidän perhe on syöneet. Onhan se outoa jos kersat syö eikä muuten tule kylään. Ruokaa ja rahaa ne haluu ei muuta. Eipä ne täällä käyjkkään kun isältään rahaa hakemassa, se on kurjaa, sanoinkinmiehelle että kaikille lapsille on aneetava saman verran kuin annat omille. Ei ole samaa mieltä. Mutta tuo näyttää rahastukselta kun rahaa ottavat ja luulen että eksä kinuaa kanssa, laittelee viestejä tämän tästä rahaa ja rahaa.
Olen tiukka äitipuolimiehen kakaroille, enkä salli moista, mutta ei auta vaikka kuin estän, aina ne kinuaa rahaa.
Minä olen työtön ja elän thyisin miehen rahoilla joten meille sekin raha olisi tärkeempää kuin hänen entisille lapsilleen. Minä sentäs hoidan omiat lapset kotona ja kuuntelen kauheet kiukkua miehen lapsista... kasvatan heitäkin mutta vain niin että ohjeistan eksää kirjeillä. Sen verran mua kunnioittaa ettei vastaa niihin vaan hyväksyy ja tekee kuinka snon. Minä äätän ei mies, olen kotiiti ja teen kotona mitä teen.
Tuleeko miehen lapset teille syömään
Anonyymi-ap
4
150
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä näin outoa seuraavaksi ?
- Anonyymi
Sairas ihminen ei huomaa omaa tilaansa koskaan, siinähän kirjoittelee, vois ehkä mennä töihin että olis jotain muuta elämässä kun miehen lasten parjaaminen
- Anonyymi
Sinunhan piti lopettaa se puolikkaista höpöttäminen, mutta et pystynytkään siihen , olet sinä sitkeä ja sairas Trolli.
Hakeudu hoitoon. - Anonyymi
Hieno kirjoitus. Tosiaan, pitää alkaa miettiin ketkä meillä syö ja ketkä ei, ei olla ravintola jossa juostaan joka päivä ilmaseksi syömässä, maksaa se ruoka kaikille. Miesten lapset voisivat hyvin maksaa ruokailusta äitipuolelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355