Turuntien ja Kaivokadun risteys

Tässä säikeessä keskustellaan otsikossa mainitusta risteyksestä. Voi esittää mielipiteitä, muistella menneitä ja vaikka kirjoittaa runoja, kuinka vaan. Pääasia että täällä ei keskustella Kaivokadun siitä toisesta risteyksestä, ettei se kyseistä ketjua vahtiva reppanamuija hermostu. :-)
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Otatsä naiselta pataan?

Äänestä

Onko niillä polkupyörillä pakko tunkea jokaiseen risteykseen? Pyöräilijöille on rakennettu sujuvat reitit, joilla pääsee kiertämään keskustan vilkkaat autoilijoille tarkoitetut kadut. Fillarointi keskustassa on suurta tyhmyyttä.

Äänestä
  • Pyöräily on kielletty niillä kaduilla, joille pyörillä ei ole asiaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tässä säikeessä keskustellaan otsikossa mainitusta risteyksestä. Voi esittää mielipiteitä, muistella menneitä ja vaikka kirjoittaa runoja, kuinka vaan. Pääasia että täällä ei keskustella Kaivokadun siitä toisesta risteyksestä, ettei se kyseistä ketjua vahtiva reppanamuija hermostu. :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu