Olen yrittänyt epätoivoisesti aloittaa tupakoinnin, jo puolen vuoden ajan mut en vieläkään oo koukussa. Päivässä joku 5-8 tupakkaa polttanu ja viikonlopun jos oon ilman nii ei yhtää tuu niksoja. Päivän viimeset tupakat alkaa vaa maistuu ihan paskalta ja tulee huono olo. Olisiko mitään "aloittelijoiden" tupakoita, joilla jäis koukkuu helpommin?
Mites alotan tupakoinnin
5
133
Vastaukset
- Anonyymi
No on sullakin murheet.
- Anonyymi
😆 tämä kuuluu lähes samaan sarjaan sen kysymyksen kansa, jossa pohdittiin miten oppia vetämään tupakansavua henkeen, keuhkoihin ? Muistaakseni jotain…tällaista..
Kun se savun vetäminen sattuu keuhkoihin niin jumalattomasti ja silti pitää ihan tarkoituksella oppia sietämään ensi alkuun ensiksi sitä kipua mikä keuhkoissa tuntuu…sitten tottua siihen kipuun jotta oppisi tupakoimaan kunnolla..😆apua..
- Anonyymi
Ei voi olla totta. Toivottavasti ei olekkaan.
Kenenkään ei pitäs olla niin pöljä että inhottavaa haitaketta tahtoisi käyttää jatkuvasti ympäristön ja terveyden haitaksi. Hyi! - Anonyymi
Upp
- Anonyymi
Jo on hulluus huipussaan kun yrittää väkisin oppia tupakoimaan. Ihan sama kuin kyselisi että kuinka iso vasara tarvitaan liiskaamaan sormet käyttökelvottomiksi.
Kakarana kaverit tarjosi minulle tupakkaa ja pari kertaa sitä tuli maisteltua. Ei ollut minun juttuni - onneksi, eipä tarvitse murehtia menetettyä terveyttä koska en alkanut tupakoimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30626