Kuopion autoilijat!

Kun ajatte johonkin parkkialueelle niin älkää jääkö töllistelemään siihen parkkipaikan sisäänmenon kapeimpaan kohtaan heti kääntymisen jälkeen. Muut jotka tulee takana jäävät osittain kadulle. Ettekö voi ajaa etten päin ja ajaa suoraa päätä johonkin ruutuun, mitä siihen sisääntuloon tarvitsee jäädä töllöttämään suu auki.
13159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jo Anttilassa 70-luvulla monet immeeset jäe aina seesomaan liukukäätävän yläpiähän ja ihmettelemmään minnekkä sitä mänis samalla ku liukuhihna siellä takana työnti jatkuvalla syötöllä immeisiä lissee ylös, emä ruuhka aena siinä ylätasanteella :D
Ee oo taenna mikkään muuttua seehtemenkytäluvulta.

Äänestä
  • Katohhan niät! Meekäpoeka on käänynnä Anttilassa jo seetenkymmenluvullakkii mut empä oo ikinä tuommosta ruuhkkoo huomanna:D:D:D

    Äänestä

Taas näitä typeriä aloituksia.

Äänestä

Kyllä kuule ne kalajutut eläkeläiset kertoo siinä liukuovien välissä
jolloin automaattiovet rumpsuttaa ees-takasin kun turvaportin
ilmaisin näkee esteen välissä. Näin siinä tietoja tasataan.

Äänestä

Niuvanniemen asukas vauhdisssa. Mitähän seuraa aksi kulemme Niuvanniemestä?

Äänestä
  • Saa nähdä mitä seuraa aksi kulette🤣

    Äänestä

Alottaja oes varmaan polttanna kaekki sulakkeet ja relleet piästään ku oes jootunna matelemmaan opetusajossa olevan linja-aaton perässä niinku ite tännään Prisman parkkipaekalla :P

Äänestä
  • Nekin sais mennä opettelemaan ajoa vaikka simulaattorilla niin eivät olis pyörimässä liikenteessä toisten tukkona.

    Äänestä

Älä aja niin lähellä toista autoa, niin on paljon helpompaa. Voi vaan ajaa ja harvemmin tarvitsee jatkuvasti pysähtyä tai hiljentää vauhtia. Olisko niin, että omassa ajotyylissäsi olisi jotain vialla.

Äänestä
  • Pakkohan se on ajaa lähelle kun on näitä jotka köröttelee alle 120km/h.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Pakkohan se on ajaa lähelle kun on näitä jotka köröttelee alle 120km/h.

    Sulla varmaan polliissit vähän väliä kintereillä ja kortti kuivamassa, mää tiijä seuraavalla käryllä piäset valtionhotelliin istumaan.

    Äänestä

Joo toi on kumma juttu: joka paikassa töllötetään suu auki. Parkkipaikka ei oo ainoo.

Äänestä

autoilijat

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ajatte johonkin parkkialueelle niin älkää jääkö töllistelemään siihen parkkipaikan sisäänmenon kapeimpaan kohtaan heti kääntymisen jälkeen. Muut jotka tulee takana jäävät osittain kadulle. Ettekö voi ajaa etten päin ja ajaa suoraa päätä johonkin ruutuun, mitä siihen sisääntuloon tarvitsee jäädä töllöttämään suu auki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu