Silmät aina punaiset

Anonyymi-ap

Onko täällä muita, jotka reagoivat allergioihin lähes yksinomaan silmillä? Ovat jatkuvasti enemmän tai vähemmän punaiset, kuivat, kutisevat sekä välillä vetistävät. Joskus välissä vähän parempia aikoja, jolloinka silmät saattavat punoittaa voimakkaasti vain iltaisin. Nyt taas mennyt monta päivää silmät tomaatteina.

Maksoin viime vuonna viisi kertaa yksityisistä lääkärikäynneistä, mutta tuloksena oli vain erilaisia käsikauppalääkkeitä, kunnes totesivat ettei asialle vaan voi mitään. Oletteko onnistuneet saamaan apua mistään lääkekombosta tai ovatko nuo reseptillä saatavat allergialääkkeet oikeasti tehokkaampia? Tällä hetkellä menee Kestox 20mg tabletti ja Zaditen-tipat.

3

822

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse käytän käsikauppa alergia tapletit kuin silmätippoina minulle parhaiten sopivana eri merkeistä on: BEPANHEN EYE: Säilöntä aineeton! Miten on vaihdatko usein tyynyliinasi? Siläkin on tekemistä silmien kuin kasvojen ihon kanssa. Pitää Vaihtaa useammin kuin lakanat! Sama milloin pesit tyynysi viimeksi tai ostit uuden tyynyn? Pesuaineet vaihdoin hajusteeton kuin huuhtelu aineen!Itse käytän nestemäistä hajusteton pesuaine. Kehon ja kasvojen pesuuIHAN LIV SAIPPUAA. Monessa nestemäisessä pesuainen keho hiukset on SILIKONIA.Pitää värin ainessa kuin tuoksun ja säilyvyyden: On ihmiselle iho silmät hiukset myrkkyä.Jos asut kerrostalo Ylensä ikunoiden ylä karmissa on rakoventiilit.Miloin putsasit niiden suodatin tai vaihdoit nihin uuden suodatin? Sylinen voi öytyä myös sieltä.Kuin kaikista edellä mainituista.Liesituletin vaikka feikki menen keskusilmaston sen ritilä on pestävä myös. Terv. Vanha mutsi 69v. luki häiriöinen,syy teksti vireeniKontula.Itä- Helsinki 94.

    • Anonyymi

      Ettei vaan silmien ärtymys johtuisi tietokoneen ja/tai puhelimen näyttöruudun liiallisesta tuijottelusta? Työelämässä ollessani jouduin käyttämään ainakin viimeiset 15 v. jatkuvasti silmätippoja koska silmiä kirveli ja lisäksi vesi vuoti silmistä norona ja töistä kotiin lähtiessäni oli jo näkökykin jonkin aikaa kateissa. Lääkäri sanoi tietokoneen ruudun tuijottelulla ja myös työpaikan koneellisella ilmastoinnilla on osansa asiassa ja ikääntyminenkin voi vaikuttaa, silmätippoja määräsi ja kehotti lisäämään taukoja siitä ruudun tuijottelussa. Nämä edellä mainitut silmäongelmat hävisivät minulta, kun jäin pois töistä ja eläkkeelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      86
      817
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      761
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe