Neitsytmies hirveä

Anonyymi-ap

1,5v sitä paskas katoin. Yks hyväksikäyttäjä uhriutuva idiootti. En laske edes ihmiseksi tätä neitsytmiestä jolta puuttuu kyky empatiaan.

Normaali ihminen alottaa ystävyyssuhteen asenteella :mitä voin toiselle antaa
Tämä hirviö sen sijaan miettii 1,5v mitä toinen voi hänelle antaa, millä kaikilla tavoilla hän voi hyötyä ja hyväksikäyttää.

Sitten itkee kun ei voida olla kavereita enää. Olisi vaan halunnu jatkaa tarpeen tullen hyväksikäyttöä.


En enää ikinä huoli neitsytmiestä elämääni. Oikein kuvottaa se itsekeskeisyys, jatkuva syyttely ja uhriutuminen. Hyi!

4

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on oma merkkisi?

      • Anonyymi

        Härkä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Härkä

        Kannattaa muistaa että jotkut voi kokea asiat eri tavalla jolloin ne oireilee vai mitä?
        en pidä sanasta uhriutuminen. herkillä ja yliherkillä ihmisillä on kokemusta loukkaantua , ja minun aurinkomerkkini on härkä muuten, niin minä helposti koen elämisen tuskaa eli loukkaannun helposti , koen usein että mua kiusataan, että muut kiusaa mua sanallisesti, että niinku mä suoraan sanoen vihaan sanaa "uhriutuminen" .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Härkä

        Voin kertoa, olen siis edelleen sama härkä mies, että mä en pysty toimimaan työyhteisössä, mulle myönnettiin takuueläke synnynnäisten ja henkisten ongelmien takia. Mulla on varmaankin erityisherkän diagnoosi ja mulla on ainakin satavarmana asperger syndrooma ja oon näitä pitkäaikaiskiusattuja eli mua kiusattiin kaikissa kouluissa joka päivä. lisäksi koulujen jälkeen muaon kiusattu sosiaalisessa mediassa pitkäkestoisesti.Synnynnäiset viat ja pitkäkestoinen henkinen väkivalta on aiheuttaneet minulle mm suuren tyhjyyden elämääni, vakavan masennuksen, ahdistuksen, traumat ja paljon muutakin, esim paniikkihäiriö. niin että en tunne sitä sun entistä neitsyt kumppania että olisiko hänellä mahdollisesti jotakin samaa ongelmaa kuin minulla kun kerta kuvasit että hän ruukkasi syytellä ja uhriutua, mutta edelleen oon sitä mieltä että uhriutuminen ei ole hyvä sanamuoto sillä se antaa ikäänkuin kuvan että jos ihminen kokee tuskaa, käpertyy kuoreensa, ei käy duunissa, että hän ikäänkuin uhriutuisi silloin mutta todellisuudessa kyse on siitä että jokaisella meistä on oma psyykemaailma eli se pitäs minusta huomioida paremmin kun puhumme toisista ihmisistä ja jokaisen oma kokemus on arvokas kokemus eli jos joku on sitä mieltä että häntä kiusaa joku, niin hänen kokemusta ei pidä vähätellä koksa hänellä on se oma kokemus, vai mitä? Yleensä käytetään myös termiä katkeroitunut, eli ihmiseen lyödään helposti erilaisia leimoja otsaan. Katkera ei välttämättä ole ihminen joka on ulkona työelämästä eikä työelämän ulkopuolella oleva ole välttämättä laiska.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      71
      5525
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      256
      4817
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      39
      3148
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      2994
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      102
      2621
    6. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      334
      2027
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      1962
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      61
      1730
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1536
    Aihe