Mies julkaisee sinkkuryhmässä?

Anonyymi-ap

Tapasimme kyseisessä ryhmässä ja tutustuttiin, ollaan pidetty yhtä jo jonkin aikaa.
Mies julkaisee edelleen säännöllisesti ryhmässä (kuvia ja huumoria), ei nyt varsinaisesti suoraan seuraa hae - huomiotako sitten? Sanoo, että haluaa olla minun kanssa ja tiiviisti ollaan yhdessä ja suunnitellaan esim. ensi kesän menoja.

Olen edelleen minäkin ryhmässä, mutten julkaise siellä mitään. Kai minä vain haluan pysyä jyvällä siitä, milloin mies löytää sieltä elämänsä rakkauden ja minun on aika väistyä syrjään.
Väliin miehen postaukset ärsyttävät, välillä ne ovat ok, koska hän ei ole koskaan luvannut minulle mitään pysyvää.

Kysymys: miksi mies postaa ryhmään? Onko se vain huomionhakua, vai voiko teistä olla myös seuranhakua vaikka sanoo että on minun kanssa onnellinen?

10

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etsii edelleen… Ikävä kyllä sinä et hänelle riitä ja haluaa pitää ovet avoinna. Mahdollisesti viestittelee hyvinkin tiiviisti muiden kanssa. 😬

    • Anonyymi

      Reppanat on naamakirjas

    • Anonyymi

      Ehkä kokee sen ryhmän olemassa olon tärkeäksi itselleen, saa sieltä jotain sellaista, mistä on aiemmin tuntenut jääneen paitsi. Saako sieltä jotain hyvää mieltä tuottavaa ja siksi jatkaa siellä oloa? Voi toki hakea sieltä myös elämänsä kumppania, joksi ei sinua luokittele?

      Saman henkisyys, samaistuminen toiseen, paljon yhteisiä ajatuksia, yhdessä olo tuntuu kivalta. Vai välttämätön paha, mielummin kaksin kuin yksin?

    • Anonyymi

      Jätä mies! Olet arvokkaampi jollekin toiselle. Selvästi etsii jotakin, kun on aikaa tuollaiseen.

    • Anonyymi

      Mies joka rakastaa tai välittää, ei katso toisia naisia!

      • Anonyymi

        Etippä sokia mies itelles jos luulit tuollaisen miehen itelles saavas


    • Anonyymi

      TikTok on uusi tinder. Kannattaa kokeilla.

    • Anonyymi

      Mirja Nieminen

    • Anonyymi

      34 37

    • Anonyymi

      Kertooko hän itse avoimesti sinulle sinne postaavansa vai tekeekö sitä sinun seläntakana

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      144
      6355
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      72
      5261
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      123
      2511
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2296
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2058
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1426
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1218
    Aihe