Mies julkaisee sinkkuryhmässä?

Anonyymi-ap

Tapasimme kyseisessä ryhmässä ja tutustuttiin, ollaan pidetty yhtä jo jonkin aikaa.
Mies julkaisee edelleen säännöllisesti ryhmässä (kuvia ja huumoria), ei nyt varsinaisesti suoraan seuraa hae - huomiotako sitten? Sanoo, että haluaa olla minun kanssa ja tiiviisti ollaan yhdessä ja suunnitellaan esim. ensi kesän menoja.

Olen edelleen minäkin ryhmässä, mutten julkaise siellä mitään. Kai minä vain haluan pysyä jyvällä siitä, milloin mies löytää sieltä elämänsä rakkauden ja minun on aika väistyä syrjään.
Väliin miehen postaukset ärsyttävät, välillä ne ovat ok, koska hän ei ole koskaan luvannut minulle mitään pysyvää.

Kysymys: miksi mies postaa ryhmään? Onko se vain huomionhakua, vai voiko teistä olla myös seuranhakua vaikka sanoo että on minun kanssa onnellinen?

10

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etsii edelleen… Ikävä kyllä sinä et hänelle riitä ja haluaa pitää ovet avoinna. Mahdollisesti viestittelee hyvinkin tiiviisti muiden kanssa. 😬

    • Anonyymi

      Reppanat on naamakirjas

    • Anonyymi

      Ehkä kokee sen ryhmän olemassa olon tärkeäksi itselleen, saa sieltä jotain sellaista, mistä on aiemmin tuntenut jääneen paitsi. Saako sieltä jotain hyvää mieltä tuottavaa ja siksi jatkaa siellä oloa? Voi toki hakea sieltä myös elämänsä kumppania, joksi ei sinua luokittele?

      Saman henkisyys, samaistuminen toiseen, paljon yhteisiä ajatuksia, yhdessä olo tuntuu kivalta. Vai välttämätön paha, mielummin kaksin kuin yksin?

    • Anonyymi

      Jätä mies! Olet arvokkaampi jollekin toiselle. Selvästi etsii jotakin, kun on aikaa tuollaiseen.

    • Anonyymi

      Mies joka rakastaa tai välittää, ei katso toisia naisia!

      • Anonyymi

        Etippä sokia mies itelles jos luulit tuollaisen miehen itelles saavas


    • Anonyymi

      TikTok on uusi tinder. Kannattaa kokeilla.

    • Anonyymi

      Mirja Nieminen

    • Anonyymi

      34 37

    • Anonyymi

      Kertooko hän itse avoimesti sinulle sinne postaavansa vai tekeekö sitä sinun seläntakana

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      106
      3130
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2435
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1976
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1530
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1490
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1415
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      922
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      917
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      856
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      779
    Aihe