Vammat eivät ole vielä tiedossa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009122119.html
Taas meni metsään ja metsästä sairaalaan
8
100
Vastaukset
- Anonyymi
Eiks toi menny pellolle?
- Anonyymi
Aloittaja vasta opettelee lukemaan, ei pidä odottaa ihan mahdottoman hyvää ymmärrystä.
- Anonyymi
Taisi olla musta Skoda, joka tuli vastaantulijoiden kaistalla vastaan. Tätä sitten piti väistää pellolle kohtalokkain seurauksin.
- Anonyymi
Osaamattomat autoilijat on kyllä suurin riski tien päällä.
Tilastotkin kertovat, että suurin osa liikenneonnettomuuksista johtuu siitä, että autolla ajetaan pyöräilijän, motoristin, mopoilijan tai jalankulkijan päälle.
Toki ne tolvanat törmäilee keskenäänkin ja rekkoja päin, mutta niissä harvemmin sivulliset saa siipeensä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osaamattomat autoilijat on kyllä suurin riski tien päällä.
Tilastotkin kertovat, että suurin osa liikenneonnettomuuksista johtuu siitä, että autolla ajetaan pyöräilijän, motoristin, mopoilijan tai jalankulkijan päälle.
Toki ne tolvanat törmäilee keskenäänkin ja rekkoja päin, mutta niissä harvemmin sivulliset saa siipeensä.Ylivoimaisesti suurin osa motoristien onnettomuuksista johtuu omasta tunaroinnista kuten lähes jokaisessa tapauksessa tänäkin vuonna. Tästä aiheesta oli ihan uutisartikkelikin.
- Anonyymi
Joo kyllä se joskus on vaarallista, aika yleistä on että mutkassa liikaa vauhtia , painetaan jarrua pyörä nousee pystyyn ja ulos tieltä. Moottoripyörässä on niin paljon tehoa että joskus yllättää. Mutta kyllä se vaan on hauskaa ajella, ja kun maltilla menee niin ei hätää. Nyt vaan kohta talvi tulee harmi.
- Anonyymi
Vauhdin hurma koukuttaa. Ja hurja kiihtyvyys. Noita ulosajoja sattuu, osittain syystä ettei ole maltettu kokemusta asiasta hankkia tai " unohdetaan" se kuuluisa vastaohjaus kun tilanne iskee yllättäen päälle?
Voihan olla myös kyse tuntemattomasta tiestä, reitistä jota ei ole aiemmin ajanut ja mutka tulee äkillisenä vastaan? Onhan niistä liikennemerkit mutta huomaako sitä jokaista?
Toinen yleinen syy motoristin kuolemaan on eteen kääntyvä autoilija.
Näitä sattuu, ja paljon.
- Anonyymi
Keskipakoisvoima vie jammua kurvissa kummasti ei mikään ihme kun pellosta kajastaa valoa?⚰️☠️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....508680Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3026550- 596452
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?995887Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k465613Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524924Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2294264Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe44011- 1523756
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!413317