Ovatko Lada kuskit nyt siirtyneet Skodaan kun Ladoja ei saa?

Anonyymi-ap

Skoda taitaa olla lähin vastaava automerkki. Vai onko joku siirtynyt myös Daciaan?

7

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oman otannan mukaan Toyotaan, mutta muualla tilanne on toinen . Tossa pari entistä Ladailijaa juuri vertansi Corollaa 2,0 style vs, 1,8 active. Samar oli kummallakin 2005.

    • Anonyymi

      Dacialla aika moni ainakin omista Lada-tutuistani ajelee nykyään.
      Yksi vaihtoi Kiaan. Lähinnä kait kun oli ostanut Ladansa aina Deltasta, samasta liikkeestäkin vielä, ja Delta myy Kiaakin.
      Oli muistaakseni ostanut ekan Ladansa jo silloin, kun Delta oli vielä Konela.

    • Anonyymi

      Juu näytti serkku olli vaihtaneen samaran yarikseen viime kesänä ajeli sillä, mutta kuulemma vaihtoi yariksen pois ja ajelee seatilla

    • Anonyymi

      Vaihdoin Ladan Mersuun. Ladassa oli vähemmän ruostetta.

    • Anonyymi

      Siirryin Renaulttiin. Nykyään Venäjällä myytävät ladat ovat renaultin tekniikalla!

    • Anonyymi

      Asiallinen aloitus joka sai kuitenkin palstan trollit liikkeelle. Ilman muuta Skoda on korvannut Ladaa.
      Dacia taas sekoitetaan aivan liian usein itäautoihin kun sen valmistusmaa on myös Itä-Euroopassa. Romania on kuitenkin romaaninen eikä slaavilainen maa, vaikka idässä sijaitseekin. Tekniikka on Ranskasta että siinä mielessä sama kuin Škoda jossa kopioitua saksalaista tekniikkaa. Toki niitäkin Lada-harrastajua on, jotka ajelee nykyisin Dacialla mutta useimmiten kuitenkin Škodalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe