Hei! Meidän perheessä on ollut koko elämäni ajan ja ennen sitä koiria, mutta meillä ei ole koskaan ennen ollut kakkapussipidikkeitä. Me olemme aina sitoneet kakkapussin kiinni hihnaan... En ole ikinä aiemmin kuullutkaan noista, muutama kuukausi sitten. Nyt olen miettinyt olisiko se hyödyllinen? Säilyykö pussit paremmin siinä? Saako ne nopeammin pois? Oletteko te käyttäneet niitä, oliko hyvä ostos??? Kaipaisin vastauksia, nimittäin saan oman koiran nyt tässä talvi-keväänä. Ja... Miten opetitte koiranne mahdollisimman nopeasti sisäsiistiksi, vinkkejä??? Osaan kyllä opettaa minulla on yksi vinkki miten, mutta olisiko lisää? Asumme siis rivitalossa jossa on 2 kerrosta.
Tiedän että pentu ei voi kävellä rappusia vielä aikoihin... Kertokaa toki muitakin vinkkejä koiran kasvatukseen ja ruokkimiseen, mitä laitatte kuivanappuloiden kanssa??? Miten totutitte pennun perheen toiseen koiraan? Olisi kiva saada ASIALLISIA vastauksia!:)))
Kakkapussipidike?-Miten opettaa koira sisäsiistiksi?
3
76
Vastaukset
- Anonyymi
kakkapussinpidike on ihan kätevä hihnassa, pussin saa heti esille, kun edellisen pussin jökkeen vetöisee seuraavan pikkuisen esille. Sisäsiistiksi oppi, kunhan tarpeeksi ahkerasti vie pihalle syönniin, likin ja nukkumisen jälkeen ja on ulkona niin kauan kuin pissat ja kakat utlee ja sitten vielä hetkisen, ettei koira opi siihen että hauskuu loppuu heti tarpeenteon jälkeen. Pikkupentu kannattaa sitoa sängynjalkaan yöksi, jotta itse herää heti kun pentu alkaa liikehtia. ja sitten ulos alusvaatteissa, korkeintaan aamutakki päällä , vaikka olisi pakkastakin, pieni vilu muutamana yönä ei haittaa kun tuloksena on nopeasti sisäsiistiksi oppinut koira.
- Anonyymi
Kiitos asiallisesta vastauksesta!:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847