Martina vastasi Instagram tarinoissa-osiossa seuraajien kysymyksiin.
Elätkö tällä hetkellä parisuhteessa?
Värikkäistä miesseikkailuistaan tunnettu Aitolehti ei halunnut kommentoida asiaa.
" Mä olen onnellisempi, kun saan pitää yksityisen elämäni vain itselläni."
Hah hah mikä vitsi taas, eihän akka muuta tee kuin tuo päivittäin yksityistä elämäänsä julkisuuteen.
Annetaan vihjeitä milloin minnekin , kun ollaan "rakastuneita" niin hehkutetaan sitä "rakkaushaastatteluissa" moniin lehtiin ja some täynnä esim. sun kanssa kurkoitan tähtiin.
Kun suhde loppuu tai tulee jätetyksi, niin ollaan hipi hiljaa.
Onhan se tietty noloa sanoa, että tuli jätetyksi, ja tämäkin "rakkaus" meni päin persettä.
Niin suuri vitsi tämä feikkilehti, mutta kansa saa sirkushuvinsa hänen kauttaan.
Elätkö tällä hetkellä parisuhteessa?
Värikkäistä miesseikkailuistaan tunnettu Aitolehti ei halunnut kommentoida asiaa.
" Mä olen onnellisempi, kun saan pitää yksityisen elämäni vain itselläni."
Hah hah mikä vitsi taas, eihän akka muuta tee kuin tuo päivittäin yksityistä elämäänsä julkisuuteen.
Annetaan vihjeitä milloin minnekin , kun ollaan "rakastuneita" niin hehkutetaan sitä "rakkaushaastatteluissa" moniin lehtiin ja some täynnä esim. sun kanssa kurkoitan tähtiin.
Kun suhde loppuu tai tulee jätetyksi, niin ollaan hipi hiljaa.
Onhan se tietty noloa sanoa, että tuli jätetyksi, ja tämäkin "rakkaus" meni päin persettä.
Niin suuri vitsi tämä feikkilehti, mutta kansa saa sirkushuvinsa hänen kauttaan.
Vastaukset 79
Vanhimmat
Sillä ei ole ketään siksi on toi "haluan pitää yksityiselämäni itselläni ". Totuushan on nähty edellisten miessuhteiden pitämisestä yksityisinä. Vitsi mikä vitsi
Mutta kun Martina 🌹. On empaattinen ja aina auttamassa heikompia, niin kuin nytkin auttoi Stefanin äidin kanssa miehen hoitoon . Saa nyt olla kiitollinen Stefan ja sanoikin että on kiitollinen kaikille ketkä kannustavat ja auttoivat hänet hoitoon .🌹
Jättäkää nyt edes Thremanin äiti pois , kun puhutte Martinasta !
Vitsi mikä vitsi on tuo sun kirjoituksesi/arvailusi...
Älä valehtele! Martina ei pysty ajattelemaan kuin itseään.
Lopeta noi sun itse keksimäsi satuilut, ja älä sotke itseäsi asioihin, mistä et mitään sohvaperuna tiedä.
Äläkä väitä että Stefun äiti ja Martina, kun et mistään mitään tiedä.
Aika jännä juttu että tällä hetkellä kukaan ei tiedä ketä Martina tapailee. Itse kertoi että ei tapaile Stefua joten se on laskuista pois.
Ei kelpaa enää kellekään, Lippis oli viimeisin joka jätti.
Sinä et kelpaa kellekään. Kuka tuollaista palstaPirkkoa huolisikaan.
Tapaillut Hannu lähiaikoina
Hannua siis
Jos on tapaillut niin sitten heidän rakkautensa on aika vahvaa ja sitä täytyy kunnioittaa. Ei rakkaus pakottamalla lopu. Mutta voi olla totta tai ei ole totta, jompi kumpi. Ollako vai eikö olla.
Hannua ei ole Martina tapaillut ja turhaa keksit samaa valhetta päivittäin tännekin, on ystävä ja hyvä kaveri Eskon ja Stefanin kanssa ei Hannun kanssa.
Martina on mielettömän hyvä ystävä ex Eskon ja ex Stefanin kanssa, siis aivan mielettömän hyvä ystävä.....uskokaa nyt jo viimein.
Turhat spekulaatiot pois, ei ole Hannua tapaillut.
Mitähän tästäkin pitäisi ajatella - ei tule mitään mieleen. Paitsi että olet huvittavan kateellinen.
K A T E E L L I N E N
K A T E E L L I N E N
K A T E E L L I N E N
K A T E E L L I N E N
K A T E E L L I N E N
Koska Martina on kova mimmi - ja tiedät sen itsekin.
Kukaan ei kadehdi tuota elämää. Julkisuudessa lapsia myöten. Hyi
Sinäkin olet kateellinen.😂
Tuo on muuten ihan totta. Kukaan ei viitsisi noin tyhjänpäiväistä kommenttia kirjoittaa ihan vain huvin vuoksi.🐱
Eikä kovuutta, se on paha vika.
KATEELLINEN - Hannes
KATEELLINEN - palomies
KATEELLINEN- Mr Sweden
KATEELLINEN- Hannu
KATEELLINEN- Mr Danmark
Pitääpä miettiä.
Ollako kateellinen vai ei.
Siinäpä pulma
Kova on ja tyhmä se kyllä tiedetään.
Silti jaksa päivystää täällä 24/7, voi, voi sentään. Kun Martina, Martina aina mielessäin.
Vai muutenko vain seurailet...
Aikan kuin pikkulapsen lällätystä...
Tuollahan tuo lällätys oli 9.10 21:06!
Pitihän siihen lällätylseen vastata, että MISTÄ PIRUSTA PITÄIS OLLA KADE?
Se kuka Martinaa kadehtii, on aika vammainen päästään.
Tämä on niin totta että feikkilehdellä ei ole ketään miestä, jos olisi, niin kyllä vastaus olisi ollut että olen rakastunut, onnellinen, kiitollinen ja siunattu.
Voi voi kun lippis jonnekin otti jalat alleen, ja Barcelonasta ei saanut ketään vokoteltua.
Miksi se on sinulta pois jos Martinalla on joku mies? Kukahan se oli joka kirjoitti Hannun instaan että Martina ei tule koskaan saamaan miestä ja on loppuelämän yksin? Miksi tuo asia on täällä päivittäin hokijalle ja Hannun instaan kirjoittaneellekin niin tärkeä?
Eihän tuollaisen asian pitäisi koskea vieraita ihmisiä ollenkaan. Aivan järjellä ajateltuna tuntuu tosi omituiselta.
Ei jummijammi tuo sama Martinan asioista jankuttaja joka ketjussa, jankuttaa kaikki vanhat asiat.
Huomasitteko, kun palstalle tuli kirjoitus Herra Ylpön vainoaja uutisoinnista.
Oli Martinan stalkkeri pari päivää ihan hiljaa, ei olemattomia aloituksia, mutta kun Martina, ei täyttynyt ketjut hänen vanhoista toistoa olevista kommenteista.
Oliko mahdollisesti hoidossa?
Kuule tää vainooja ei parane enää hoidossa ja tulee olee vaan yhteiskunnalle riesa ja rasite kaikille lähi omaisilleen .
Tuskin ketään liikuttaa Martinan suhdekuviot, mutta itse niistä kaikista on tiedottanut, aluksi vihjaillen ja sitten jo läväytetäänkin koko mies ja lapsena instakuviin ( Jesper Backer ).
Martina on aika yksinkertainen tapaus, valitettavasti.
Sinä ja sun feikkilehdet ja miehet. Eikö sun elämäs sisällä muuta , kuin MIEHET. Voi raukkaa, niin yksinäinen, pitää muita mollata, kun ei muuhun pysty.
Mitä se kenellekään kuuluu toisten miehet. Kyl voi olla yksitoikkoista jonkun elämä.
Huomasin, ei myöskään kommentoinut mitään Ylpön juttuun.
Oliko kenties arka asia?? Myöskin oli Martina aloituksissa rauhallisempaa.
Huomattu on!
Sinä se yksinkertainen tapaus olet. Etkä edes ymmärrä asioista, Mitä sulle kuuluu kenenkään miehet ja hänen perheensä ??? Jokainen saa myös elää omaa elämäänsä, myöskin Martina.
Tietoako täältä vain haet, kun olet niin s.....n utelias...
Martina kun elää "omaa elämäänsä " jakaen sen julkisessa instassa kaikelle kansalle
Ketä se kiinnostaa, toisten suhekuviot, sua näköjään.
Jos jokainen vain hoitaisi omat suhdekuviot, jos niitä edes on.
Kuinka monta kertaa pitää toistaa, miksi käyt katsomassa???
Lopeta hänen instan lukeminen, yksinkertainen asia, ei vain onnistu sinulta.
Ne on tarkoitettu vain ystäville, ei palstaPirkoille, ymmärrätkö.
Herra Ylpön vainoaja ja tämän palstan Martina stalkkerit, miten voit edes verrata. Lue nyt ensin Ylpön juttu ymmärryksellä ja kommentoi vasta sen jälkeen....HUAH
Etkö ymmärtänyt lukemaasi vai mikä mättää ??? Martina itse tiedottaa oman yksityiselämänsä kuviot aika tarkkaan, joten se siitä.
Martina on yksinkertainen, johan sen kertoo ulosanti ohjelmissa tai haastatteluissa, eihän se raukka osaa muuta kuin muista mmmm mmmmmm mmmmm mmmmm , tai jos jonkun sanan saa tulemaan, niin sitä pitää odottaa muutama minuutti.
Ei muuta kuin KOKAKUU ja yeah yeah.
Jauhaa, jauhaa, jatkuu, jatkuu....
Martina keskittyy taas sanojensa mukaan lapsiin ja niiden kasvamiseen.
Miesasiat on retuperällä, joten niistä ei voi vihjailla, eikä tiedottaa.
Steppulikin saa toipua alko-ongelmistaan ihan keskenään eikä yhteenpaluuta viritellä.
Oliskohan nainen lopulta ymmärtänyt, että miehistä ei ole imagoa pönkittämään, joten parempi elää yksin.
Sinä ja sun miehes, koita nyt säkin saada jo mies, kun et muuta osaa jankuttaa, kun miesasiaoita. Miten ne hänen miesasiat on retuperällä??? Kyllä sulla on nyt omat asias vähän retuperällä, mene terapiaan selvittämään päätäsi. Sairas olet...
Kenelle nyt luulet taas raivoavasi?
Tämä oli ensimmäinen viestini tässä ketjussa.
Aika varomatonta tehdä myös diagnooseja tuntemattomista ihmisistä.
Kyllä sanoisin, että Martinan miesasiat on nimenomaan retuperällä, kun jokainen suhde kaatuu, ennenkuin edes pääsee alkamaan.
Pikkarainen tosin sössi omat asiansa ja se ero oli ymmärrettävä.
Vainoojat on vaan k"***n puutteessa ja tuskissaan huutelevat kun eivät saa kutinaa pois tavarasta .
Ei se saa enää ketään. Joko ottaa jonkun vanhan takaisin, lähinnä Pikkarainen tai Eerikäinen, muut ei Martinaa enää huoli. Tai sitten on sinkku
Siis; miesasioita
Kuuluuuko hänen miesasiansa jotenkin sulle????? Ei pitäisi kuulua, ymmärrätkö.
Jokainen hoitakoon omat miesasiansa.
Taitaa olla jollakin miehestä puute, kun niistä vain kirjoitellaan.
Tiedoksi sinulle, aikuinen nainen kyllä pärjää ilman miestäkin, jollet sitä tiennyt.
Juurikin näin, miehen puutteessa....
Minkähän puutteessa tää tyyppi tänne avautuu ja raivoaa?
Nimenomaan!
Martina siis pitäköön myös suttuiset suhteensa vain yksityisasianaan.
Käy tosiaan yksitoikkoiseksi lukea jokaisesta kertapanosta vuosisadan romanssina.
Voi sua raukkaa, murehtii toisten miesasioista, reppana olet.
Martina haluaa nyt olla urheilija ( sanaa huippu ei voi käyttää ) ja " brändää " omaa imagoa kovasti triathlonistina. Onnistuuko se, jää nähtäväksi. Ryvettynyt menneisyys on ainoastaan lööppijulkisuutta, ei mitään muuta.
OHO, jopa sulla on ajatukset, Eskoko siellä taas uhoaa ? On niin Eskon alatyylistä tekstiä.
Sen voi hyvin arvata, mutta ei ole oikein painokelpoista tekstiä......hm
Asia on juuri näin, muutama pa...o jonkun kanssa, ja heti ollaan rakastuneita ja tuodaan suhde julkisuuteen.
Tyhmyyttä ja niin NOLOA.
Haloo, onko tänne rantautunut taas jokin persiille potkittu teini-invaasio, vai onko vain näitä kaapin alla kasvaneita ylikypsiä ikisinkkuja? Eihän normaalilla järjenjuoksulla olevat ihmiset vatvo toisten parisuhde -juttuja, tuohan on käsittämätöntä. Oletteko te vain katkeria ihmisiä vai pelkästään huonon kasvatuksen saaneita vässyköitä? 🐑🐑
Niin Martinaa ja Pikkaraista on palautettu yhteen jo monessa Hannua palvovassa ketjussa. Sitäkin varmasti tarkoitat
Hyvä kommentti.
Siinä olet oikeassa, ettei normaalin ihmisen parisuhteita vatvota, ainakaan tällä palstalla, ne ovatkin yksityisiä, eikä niitä julisteta someen eikä muuhun mediaan. Martina itse haluaa tiedottaa näistä miessuhteistaan enemmin tai myöhemmin. Ensin annetaan pientä vinkkiä ja sitten pikkuhiljaa läväytetään miehen nimi ja kaikki mieheen liittyvä julkiseksi. Säälittäväähän se on , mutta tämä näyttää olevan lööppijulkkis Aitolehden tyyli.
Vaihdevuodetkin ovat ihan hyvää aikaa.
Martina tietää sen. Sillä näyttää olevan itkuista aikaa. Tytöttelee valmennettaviaan, luulee itsekin nuortuvansa. Eikö se tehnyt valmennuasioille oman kanavan? Floppasiko sekin.
Martina oikeesti kilpaurheilija?
"Martina Aitolehti tunnetaan voimakkaana persoonana, mutta kilpaurheilija näytti tänään lauantaina (8.10.) myös herkempää puoltaan. Martina julkaisi Instagram-tilillään päivityksen, jonka yhteyteen hän oli liittänyt kolme itkuista kuvaa itsestään.
– Isoja tunteita, Martina myöntää julkaisussaan."
Just joo Seiskan juttuja, kilpaurheilija??? Vainoajat saavat taas aihetta kilpaurheilija???
Hieno ulostulo Martinalta, isoja tunteita.
Kohta taas alkaa stalkkereiden ja vainoajien haukkumiset, miksi hän itkee, kaikki ei ole hyvin, onko hän sekoamassa. Jotain täällaista joku jo toisella palstalla kirjoitti.
Ihana kun ihminen pystyy näyttämään tunteensa, niin ilon kuin surun tunteet.
Tunteiden näyttämisessä ei ole mitään pahaa, päinvastoin.
Juu isoja tunteita minä minä Martinalta ja ylläri— kyyneleitä vuodatti jo ennen kisaa, tekemänsä ison satsauksen takia.
Nämä ne on asioita jotka naisesta on itkun arvoisia, huolimatta katastrofaalisesta maailman tilasta, sodista ja sorrosta.
Martina se vaan kisailee itseään ylittäen, viis muusta ja muista.
Mitä sä mahdat tehdä, todennäkölisesti et mitään. Suolipalstalla roikut 24/7 tehtaillen typeriä juttujasi. Keskittyisit omaan elämääsi, ilmeisesti sitä ei ole.
Just joo, siksi ylläolevan kirjoitinkin 18:54, arvasin tämän. Niinkuin tuossa kirjoitinkin Kohta taas alkaa stalkkereiden ja vainoajien haukkumiset. Ja niinhän siinä kävikin, tätä palstaa lukee jo kuin avointa kirjaa, vaikken kauan ole palstalla edes käynyt.
Minä Martina; Urheilija
Huippu-urheilija
Kilpaurheilija
Aikamoista...
Parempi vähäeleinen elämä, kuin tuollainen itsekeskein ja valheellinen some lööppijulkkis.
Hahhaaaaa. Martinan jutut. Koska muuten valmistuu?🤔😭🤣😭🤣
Martina hei, miten sujuvat kansainväliset opiskelut englannin kielellä, joko alkaa kandin paperit häämöttää.....LOL
Tuohan on ihan RAHASTUSTA .....kysy mitä vain..... tyhmät kysyvät tyhmiä, joihin feikki vastailee mitä mieleen juolahtaa ja nauraa röhöttää päälle . Ovatko ihmiset todella näin pöljiä ????. hoh hoijaa
Martinan seuraajat on. Niille menee täydestä kaikki mitä Martina sanoo. On osallistunut ainakin 50 triathlonkisaan yhden mainitakseni. Ja täysillä menee
Noista viidestäkymmenestä kisasta olis hauska saada dokumentia ihan kiinnostuksesta
On nimittäin melko tiukkaa tahtia kisaillut, kymmenen vuotta harrastanut tyyppi.
Sehän tekee viisi kisaa vuodessa ja julkisudessa ei ole ollut kuin pari keskinkertaista suoritusta.
Tää taitaa kyllä olla sarjassa Martinan sadut ja tarinat ihan siinä englanninkielisten opintojen ohella.
Onko Martina ilman miestä? 🥺
Ehkei ole sun murhe...
Saakohan Martina vielä pa....o kaveria itselleen, epäilen suuresti.
Voi olla joku puolisokea.