Odottelen jotain merkkiä

En tiedä miksi tai keneltä.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Oletko yhtä outo kuin viestisi?

Äänestä
  • Oudompi varmaan niin kuin me muutkin

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Oudompi varmaan niin kuin me muutkin

    Ahaa, puhu vaan omasta puolestasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ahaa, puhu vaan omasta puolestasi.

    Tää ny ihan tervettä puuhaa ole jot elämä on tääl ajankuluna menettelee mu mieluimmi sitä saatana töissä kävis kun kuluttas aikaa täällä mu aina sitä täältäkin jotain uutta oppii ja töissä ny ol viekää kun tuota mielenterveyttä ny tutkitaan kun ei työterveys lääkäri keksinyt mitään fyysistä syytä miks ois voinu kirjoittaa sairaslomaa

    Äänestä

Minkälainen merkki?

Äänestä
  • A-merkki.

    Kelpaako vastaukseksi?

    Äänestä

  • Ei sitä etukäteen voi tietää. Mutta sitten tietää, kun sen saa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    A-merkki.

    Kelpaako vastaukseksi?

    A-merkki on nelos oluessa.

    Äänestä

  • Ajolähtö tai valomerkki.

    Äänestä

Merkit on annettu.Vihreä valo palaa..

Äänestä
  • Ei näy vihreitä valoja. Ehkä huomenna.

    Äänestä

Minäkin odottelen sellaiselta hiukan nuoremmalta tummatukkaiselta.

Äänestä

Odottel sen ihmeempiä kui jot vois töihin jo palata ni vois taas poistua tavata sais vois edes kerran kuussa sen yhden viikonlopun pojan kanssa viettää aikaa näi sairaspäivätahal olles kun ei sillai nuo fyffet tahdo riittää mihinkään kun on jouten

Äänestä

Tää on se merkki! 😉💫✨❤️🔥

Äänestä
  • JUMALAUTA

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    JUMALAUTA

    Sanoppa muuta.

    Äänestä

Tuo että miksi. Ehkä siksi että toinenkin osapuoli odottaa jotain spessua. Tähän tilanteeseen tarvii 2 ketkä odottaa toisiaan.
Mutta se merkki. Kerronpa sulle tarinan.
Tuli raju tulva ja pappi kiipesi talonkatolle vettä pakoon. No paikalle tuli veneilijä ja kysyi papilta, haluatko kyytiin? Pappi vastasi, että ei Jumala pitää minusta huolen. Veneilijä lähti ja pappi hukkui. Taivaanportilla hän kysyi, rakas Jumala miksi et pelastanut minua? Jumala vastasi, että lähetinhän veneen luoksesi.
Se on vähän että mikä se merkki on?

Äänestä

Niin minäkin, tiedän vain keneltä.

Äänestä

Millainen merkki? Anna jokin vinkki!

Äänestä

Minulta naiselta varmaan? Olen maailmannapa sinulle mies ja vedän sinua puoleeni.

Äänestä
  • Tämä on sitten ihan täyttä totuutta. Hän välillä ärsyttää minua mutta omalla tavalla tarvitsen sitä. Minua varten veistetty uros.:)

    Äänestä

Hyvää yötä miehelle vielä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En tiedä miksi tai keneltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu