Millä arvoilla toiset ovat saaneet kilpirauhaseen lääkityksen?
Itsellä arvot olivat TSH 0.96 ja TV4 22 .
Tunnen väsymystä joka johtaa sitten saamattomuuteen, sydämessä rytmihäiriöitä, punajäkälä puhjennut äskettäin tunnen ajoittain nivelsärkyjä, palelua, paino ei laske vaikka miten yrittäisi. Voisiko nämä johtua noista arvoista?
Kilpirauhasarvot mietityttää
2
250
Vastaukset
- Anonyymi
Noi arvot on kieltämättä aika hyvät mut toisaalta oireet sopii hyvin vajaatoimintaan. Itellä oli arvot silloin paljon vinksallaan. Ehkä olisi paikallaan vielä ottaa uusia labroja ja katsoo mihin suuntaa arvot kehittyy, mutta myös miettiä muita vaihtoehtoja, kuten rautapulaa.
Hashimoto - Anonyymi
Noilla arvoilla ei voi olla vajaatoimintaa! Siis ei aihetta ainakaan Thyroxin-lääkitykseen. Arvojen perusteella liikatoiminta olisi lähempänä, mutta silloin paino putoaisi itsestään, vaikka söisi yötä päivää.
Vaivojesi syy näyttää olevan muualla kuin kilpirauhasessa.
Mitä lääkitystä ajattelit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584265Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1413728KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti862584Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511907- 1191808
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095