Kaupunki ostaa rantakioskin eli kuten ennen sanottiin invalidikioskin.miksiköhän.tuleeko siihen joku vitun praati kakonen että saa turisti kysyä neuvoa ym.vai alkaako joku lesta pitään siinä kiskaa yms ja kaupunginhallituksen suostumuksella tietenkin ilman vuokran maksua.nämä lestat osaa raahessa suosia lestoja.on tapauksia tiedossa mutta niistä ei huudella.ksupungilla muutenkin tyhjiä kiinteistöjä joita yrittävät myydä pois.mikähän tässä kiska hommassa on takana.
Rantakiskako.
Anonyymi-ap
10237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siihen tulee välivarasto kävelykadun kattamiseen tarvittaville materiaaleille, teräksille ja laseille sekä aurinkokennovehkeille. Kioskista tulee rakennustoimisto ja puretaan kun kate on valmis. Jokunen vuosi menee, mutta hyvää kannattaa odottaa.
Vai välivarasto joo joo ja rakennustoimistokin vielä.oletpa hyvin tietoinen asiasta.jos tuo on totta niin on kyllä tyhmää sakkia raahen ns päättäjät.tai tyhmiähän ne ovat senhän jokainen tietää.
Kyllä asia keskusteluissa on ollut. Siihen on nätti tuoda tavara varastoon ja kuljettaa suoraan. Härkätorinpuistoonkin on suunniteltu 10 m korkea kate,siellä on nätti pitää Pekanpäivän tapahtumia,satoi tai paistoi ja uutuutena Tammikuun Romppeet, eli rompepäivät levittäytyy koko katetulle alueelle.
Vai on rompetori katetulla kävelykadulla raahen pelastus? Vähästä on kiinni. Rompetoreja/Kirpputoreja on joko niemennotkossa ja jossa mydään täyttä törkyä. Pitäisi keksiä hieman omalaatuisempaa.
Nämä on ihan höpöjuttuja, tahallaan härnäävät näillä kertomuksillaan :D Huoli pois, ei ole tulossa mitään välinevarastoa tai tammikuun romppeita XD
Veikkaisin että saattaisi tulla jonkunlainen infopiste mm matkaajia varten esim. kesäksi. Tilahan on aika pieni niin isompia toimintojahan siihen ei mahtuisikaan ellei laajennusta tehtäisi. En usko että kaupunki perustaa uutta grilliä siihen mutta voi tietty vuokrata sitä tilaa samankaltaiseen käyttötarkoitukseen.
Raahessa on jo kaksi infopistettä.ent kirjakauppa ja sitten kirkkokadulla eli eiköhän se jo riitä.kyllä nämä kepulit siihen hyväveli homman pistävät.siis kaupunginvaltuusto.eihän nämä saatanan valtuutetut saaneet toriakaan omalle paikalleen vaan siinä raahelan pihassa on raahen tori.no valtuutetut lestat halus sen siihen että kun käy lahkolaisia prismassa niin voivat samalla käydä torilla.saatanan mitä hommaa näiltä vatipäiltä.äänestäkää
Raahen kaupunki rupeaa viimeinkin karsimaan kustannuksia. Kaupunginhallitus alkaa kokoontumaan siellä.
Eiköhän sitä vuokrata edelleen kesäajan kioskiyrittäjälle, ei siihen kaupungin omaa toimintaa kyllä tule.
Lukekaa lehtiä. Kioskiyrittäjä myy rakennuksen kaupungille ja tontille rakennetaan kerrostalo.