Dokumentti kertoo Duken yliopistossa tapahtuneesta skandaalista, jossa kolmea koulun lacrossejoukkueen pelaajaa epäiltiin nuoren naisen joukkoraiskauksesta.
https://www.telsu.fi/20221010
Kannattaa katsoa jos vielä tulee uusintana. Strippariksi eliittikoulun valkoisten urheilijoiden juhliin palkattu musta nainen syytti kolmea poikaa raiskauksesta. Mustien äänillä virkaa hakeva syyttäjä päätti jo etukäteen pooikien olevan syyllisiä ja sopi tutkijan kanssa väärentävänsä DNA-todisteet. Alunperin strippari antoi arilaiset tuntomerkitkin, mutat kyttäövuotta myöhemmin kirjoitti tuntomerkit sopimaan kolmeen syytettyyn.
Strippari oli yh ja keksi syytteet olevinaan ettei menettäisi huoltajuutta, koska oli sammunut alkoholista ja myi seksiä, todellisuudessa taisi olla vaan ahne, vaati 5min strippauksestakin 800$. Yllyttivät ihmisiä joukkomielenosoituksiin poikien kotien edessäkin ja laittoivat kylttejä joka paikkaan. Syyttömyys paljastui kun puolustus sai DNA-testit kösiinsä, eikä yhdenkään pojan DNA:ta löytynyt, sen sijaan 7 muun miehen.
Valehteleva syyttäjä sai vain 1vrk vankeutta, strippari ei tainnut saada mitään, mutta myöhemmin syyllistyi murhaan, kyttä tappoi itsensä vuosia myöhemmin.
Netistä löytyy paljon juttuja aiheesta kun hakee duke lacrosse rape.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Duken_yliopiston_lacrosseskandaali
Englannin wikipediassa paljoin pitempi juttu.
10 Years Later, The Duke Lacrosse Rape Case Still Stings
https://www.huffpost.com/entry/duke-lacrosse-rape-espn-30-for-30_n_56e07e33e4b065e2e3d486f7
ESPN dokumentti Suurenmoiset valheet
2
167
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäisi tuomita aina samaan mitä vaatii muille perättömästi, olisi tuokin murha jäänyt tekemättä kun strippari olisi itse tuomittu 30 vuodeksi vankeuteen, sama olisi pitänyt saada syyttäjän ja kytän.
USA:ssa on tuomittu valtavasti miehiä syyttöminä raiskauksista, osa jopa kuolemaan, samoin tuomitaan Suomessa. Aina pitäisi olla yhtä pitävät todisteet kuin muissakin rikoksisssa, naiset valehtelee hyvin kevytmielisesti saadakseen isot korvaukset ja kostoksi mistä tahansa. - Anonyymi
Uskomatonta miten koko kaupunki suurinpiirtein valmis tuomitsemaan ilman todisteita, itse en luota koskaan naisten väitteisiin "raiskauksissa" ilman todisteita ja epäillä kannattaa kaikessa muussakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444348Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1222802Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412562Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?861546Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1171488- 491209
- 851154
- 45996
- 59993
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En179984