Kymen sosiaalipiiri tilasi juuri uuden logon 40000 eurolla. Paljonko meidän sotepiirin logo maksaa? Kuulinkin jo että uuteen sairaalaan oli tilattu ruumishuoneelle asiakkaiden iloksi taidepläjäys mitköhän tämä sitten maksaa kun alunperin n 20 miltsin sairaala onkin nykyään vähintään 50 miltsii?
Uusi logo sote
Anonyymi-ap
1188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Aika halpa oli Pöölin tötteröön verrattuna.
Heh kävin katsomassa tuon logon ja sen tekee paint ohjelman siveltimellä minuutissa. Tosin pöölin tötteröä ei tarvinnut mitenkään edes taiteilla sen kun tilasi jostsin konepajalta.
Hyvä Suomi halpa maa elää duunarille.
Hyvää ei saa halvalla. t. konsulttisi
#Hämton tilasi konsulttiselvityksen konsulttien käytöstä, ja hyvä niin. Kunnalla ei voi olla asiantuntemusta kaikesta, ja konsultteja kannattaa käyttää. t. konsulttisi
Logojen, uusien värien tai hashtag huudahduksien hinnat ovat valitettavasti nousseet viime vuosina.
Esim. Lempäälän uusi hieno tunnus #Kyllä maksoi 2000 euroa per kirjain ja ääpisteet sai kaupan päälle.
Hämeenlinnan # ihanlähellä oli siis kirjaimissa mitattuna todennäköisesti ainakin tuplasti halvempi. Sitä en nyt muista paljonko maksoi meille tilatut uusi linnalogo ja uusi hieno oranssi väri.
Sinänsä hassua valita sanoja joissa on ääpisteitä koska eihän hashtagin kanssa käytetä ääpisteitä. Hämeenlinnan ihanlahella imartelee mielestäni liikaa lahtelaisia ja lempäälän kylla pistää kielen solmuun.
Ei kai taloudenhoitajapuolue Kokoomus ollut mukana päättämässä tästä rahan haaskauksesta? Kyselen eduskuntavaaleja silmälläpitäen.
Kokoomus ajaa yritysten ja sjoittajien etuja. Jos hyödyttää yritysmaailmaa edes jollain tapaa, niin se on Kokoomuksen mielestä takuulla ihan hyvä asia.
Sote-uudistuksen myötä tuli uudet hallintohimmelit valtion ja kuntien välimaastoon, joka täytetään virkamiehillä ja omilla aluevaltuustojen poliitikoilla. Tämäkin alkaa takuulla maksamaan jotakin. Ihanaa kun on kallista.
Jättimäinen preikä logoksi joka todellisuudessa siis kuvaa aurinkoa.
Puhukaa hyvää Häneenlinnasta!!
Tatti kaksi kuukeloa.