Onko kenelläkään kokemusta noista chip-tuningeista vectran turbo koneeseen. BSR:n OBD-portin kautta tehtävä päivitys kiinnostaisi kovasti 204Hp/310Nm(www.bsrab.se).
Vectran 2.0t Chip-tuning
DraGon
41180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän tuo kiinnostaisi. Onko kyse samasta lastusta kuin Saabin vastaavaan koneeseen voi laittaa ilman että takuut laukeavat pois?
Onko kellään tietoa, säilyykö Opelin takuut vastaavalla tavalla? Onko Saabin 2,0T kone ihan sama kuin Opelilla?
BSR:llä ei tarvitse tehdä mitään muutoksia autoon. Autossa oleva moottorinohjausjärjestelmä vain päivitetään OBD-portin kautta. Jos jostain syystä haluaisikin palauttaa koneen normaaliksi niin sekin onnistuu. Takuu kysymyksestä en tarkemmin tiedä mutta OBD:n kautta tehtyä muutosta ei hevin pystytä huomaamaan. Moottori itsessään on ymmärtääkseni aivan sama kuin Saabilla.
Mistä kannattaisi tiedustella moista muutosta?
Doc-powerin kautta http://www.doc-power.com/
Google antaa melkoisesti vaihtoehtoja kun kokeilet.